FLESZ - RPP podniosła stopy procentowe

W tym roku przypada jubileusz 240-lecia powstania teatru repertuarowego w Krakowie, z tej okazji w niedzielę, 17 października, Stary Teatr przygotował pokaz spektaklu „Halka”, niezwykły mapping na gmachu przy pl. Szczepańskim i otwarcie sklepu teatralnego. Na jubileusz 240-lecia teatru dostępnych będzie także 240 biletów w promocyjnej cenie.
240 biletów na 240-lecie
Jubileuszowa promocja weekendowa - 240 biletów po 40 zł na cztery tytuły: „Tonąca dziewczyna” w reż. Karola Klugowskiego, „Głębiej” w reż. Małgorzaty Wdowik, „Nic” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego i „Aktorzy prowincjonalni. Sobowtór” w reż. Michała Borczucha. Promocyjne bilety dostępne są online i w kasach biletowych 16 i 17 października na październikowe spektakle.
Gdzie świętować jubileusz teatru jak nie na scenie - 17 października, równo 240 lat po zatwierdzeniu przez władze miasta zgody na uruchomienie w Krakowie teatralnej działalności repertuarowej, na Dużej Scenie pokaz spektaklu „Halka” w reżyserii Anny Smolar.
Mapping „Fenomen Starego”
W niedzielny wieczór na fasadzie gmachu Starego Teatru przy Placu Szczepańskim krakowianie będą mogli zobaczyć niezwykły mapping.
"W telegraficznej galopadzie odbędziemy podróż przez dwadzieścia cztery dekady ewolucji architektury, zespołu i wydarzeń kształtujących oblicze Starego Teatru"
– zapowiada Teatr.
Prezentacja powtórzona zostanie trzykrotnie 17 października w godzinach: 20.30, 21.00 i 21.45.
Teatralny sklepik
W niedzielę działalność inauguruje również SKLEP TEATRALNY, zlokalizowany w Muzeum Starego Teatru (MICET), w którym będzie można nabyć gadżety teatralne oraz przygotowane specjalnie na Jubileusz wydawnictwo „Fenomen Starego”.
Jaki powinien być Narodowy Stary Teatr
Od lat trwa dyskusja o tym, jaki powinien być Narodowy Stary Teatr, głos w tej kwestii zabiorą goście dyskusji z udziałem dyrektorów krakowskich teatrów repertuarowych. Odpowiedzią na pytanie o narodową scenę może być próba zrozumienia, czym Stary Teatr był na przestrzeni 240 lat. Rozmowa będzie transmitowana na Facebooku Starego Teatru.
Stary rozbłyśnie neonami
W oknach Muzeum Starego Teatru (MICET) pojawiły się już neony z jubileuszowymi hasłami: „Teatr – spójnia myśli” – Konrad Swinarski i „A ja chcę, by widz ostro widział” – Lidia Zamkow.
„Postanowiliśmy, by pytanie o przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Starego Teatru zostało naświetlone cytatami zaczerpniętymi z wypowiedzi legendarnego Konrada Swinarskiego i, niesłusznie dziś zapomnianej Lidii Zamkow” – informuje Stary Teatr.
Jubileuszowy sezon
Sezon jubileuszowy to także dziesięć premier i imprezy towarzyszące, a także kilka niespodzianek, które sukcesywnie Teatr będzie odkrywał.
Na afiszu Starego Teatru do końca roku znajdą się premierowe spektakle: „Trąbka do słuchania” w reż. Agnieszki Glińskiej (27 listopada) „Obywatelki Kane” w reż. Wiktora Rubina. W nowym roku w repertuarze znajdą się „Baśń o wężowym sercu” w reż. Judyty Berłowskiej, „Sen Nocy Letniej” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, „Art of living” w reż. Katarzyny Kalwat, „Salome” w reż. Kuby Kowalskiego, „Marzenia Polskie – des rêves polonais” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego, „Okropnie smutne. Komedia” w reż. Ewy Kaim, „Orlando” w reż. Katarzyny Minkowskiej i „Wymazywanie” w reż. Klaudii Hartung-Wójciak.