https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W odnowionej Kuźni i Lodowni w Bochni powstaną Centrum Informacji Turystycznej, sklepik z produktami regionalnymi, kawiarnia i toalety

Paweł Michalczyk
Przebudowa dawnej Kuźni i Lodowni w Bochni rozpoczęła się jesienią 2020 roku, prace zakończyły się pod koniec 2021 roku
Przebudowa dawnej Kuźni i Lodowni w Bochni rozpoczęła się jesienią 2020 roku, prace zakończyły się pod koniec 2021 roku Paweł Michalczyk
Dwa budynki nieopodal tężni solankowej, zostały wystawione w przetargu na wynajem. Chodzi o dawną Kuźnię i Lodownię, które przez ponad rok zostały gruntownie przebudowane, dzięki czemu nabrały nowego blasku. Władze miasta przewidują w nich Centrum Informacji Turystycznej, restaurację, toalety oraz sklepik z produktami regionalnymi.

FLESZ - Sankcje dla Rosji muszą być miażdżące

od 16 lat

Przebudowa dwóch posalinarnych budynków w Bochni przy ul. Orackiej nr 2 i 4 rozpoczęła się jesienią 2020 roku, prace zakończyły się pod koniec 2021 roku. Inwestycję zrealizowała firma „PROFIT” S.C. z Krakowa Kraków i pochłonęła 3,9 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiła unijna dotacja.

Teraz bocheński magistrat szuka prywatnych podmiotów, zainteresowanych wydzierżawieniem powierzchni w obu budynkach.

Zgodnie z założeniem, Lodownia pełnić będzie funkcję promocji produktu lokalnego z wykorzystaniem pod małą gastronomię. Jest w niej przewidziana prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych, charakterystycznych dla Bochni i okolic, w tym m.in. win wytwarzanych w okolicach Bochni, produktów pszczelarskich, herbat, wreszcie regionalnych wyrobów z Bochni i okolic.

Kuźnia natomiast pomieści punkt informacji turystycznej, restaurację oraz toalety miejskie, których w Bochni tak bardzo brakuje. Te ostatnie zostaną uruchomione, gdy tylko po zimowej przerwie ruszy tężnia solankowa.

Oficjalne uruchomienie odnowionych budynków posalinarnych w Bochni zaplanowane jest na 1 maja 2022.

Płyty z nazwami dawnych szybów kopalnianych w Bochni

Przed budynkami Kuźni i Lodowni od strony zachodniej został wykonany plac wyłożony płytami z betonu architektonicznego. Wśród nich umiejscowiono nazwy najważniejszych szybów kopalnianych wybitych w Bochni na przestrzeni wieków.

- Oprócz walorów poznawczych, historycznych, będą one elementem gry terenowej dla młodszych beneficjentów tego miejsca - zapowiada Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni, pomysłodawca tego rozwiązania.

Na placu przed budynkami Kuźni i Lodowni będą mogły odbywać się eventy, władze miasta dopuszczają tam również możliwość ustawienia parasoli, stolików, leżaków itd.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska