Konferencja bariatryczna z udziałem chirurgów, pielęgniarek, dietetyków i psychologów, zaangażowanych w proces leczenia otyłości, stanowi ogólnopolską platformę edukacyjną w zakresie interdyscyplinarnego modelu opieki nad pacjentem bariatrycznym. Jest okazją do wymiany doświadczeń praktyków i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie chirurgii bariatrycznej, co jest szczególnie ważnym działaniem wobec narastającego problemu chorób związanych z otyłością.
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie przypomina, że ponad 25 procent osób w Polsce ma zdiagnozowaną otyłość, a ponad 3 tys. pacjentów poddawanych jest każdego roku chirurgicznym zabiegom bariatrycznym.
- Nie bez znaczenia jest zatem fakt, że osoby z otyłością, leczone w Szpitalu Rydygiera, mogą liczyć na wsparcie już dwóch certyfikowanych chirurgów bariatrycznych (przypomnijmy, wcześniej certyfikat otrzymał prof. Andrzej Budzyński – współtwórca polskiej chirurgii bariatrycznej). Państwo Budzyńscy aktywnie uczestniczą również w projektach podejmowanych na rzecz Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO, które od ponad 10 lat propaguje działania edukacyjne Info-CHLO-Spot w kilkunastu ośrodkach bariatrycznych w całej Polsce oraz organizuje spotkania bezpośrednie i warsztaty online dla kilkudziesięciu tysięcy pacjentów z otyłością - wyjaśnia szpital.
Po co są strefy czystego transportu?
