https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę nocny spacer z lampionami po zamku w Melsztynie. To będzie wyjątkowa gratka dla miłośników historii, legend i tajemniczych miejsc

Paweł Chwał
Stojący nad Dunajcem zamek w Melsztynie dzięki odbudowie wieży prezentuje się coraz bardziej okazale
Stojący nad Dunajcem zamek w Melsztynie dzięki odbudowie wieży prezentuje się coraz bardziej okazale Maciej Przeklasa Fotografia
To będzie wyjątkowa okazja do tego, aby poznać historię wyjątkowego miejsca pod Tarnowem, a jednocześnie zobaczyć go od środka o nietypowej porze. Mowa o organizowanym w sobotę (7 września) „Nocnym zwiedzaniu zamku w Melsztynie”.

Wędrówka po zamkowym wzgórzu z przewodnikiem

Początek tego niecodziennego spaceru będzie miał miejscu o godz. 18 przy restauracji „Podzamcze” przy Drodze Wojewódzkiej nr 980 w Melsztynie, skąd uczestnicy wyruszą w niezwykłą podróż do przeszłości. W towarzystwie przewodnika, z lampami naftowymi w dłoniach przejdą na malowniczo położone zamkowe wzgórze, z którego rozpościera się piękny widok na dolinę Dunajca.

Wędrówka po pozostałościach potężnego zamku i odbudowanej w ostatnich latach wieży, a w zasadzie donżonie, pozwoli lepiej poznać historię tego wyjątkowego miejsca.

- Zapadająca ciemność będzie dodatkowym atutem tej naszej wędrówki, a światło lamp naftowych pozwoli rozbudzić zmysły - mówi Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Wybudowany w XIV wieku zamek należał do znanych polskich rodów, m.in. Melsztyńskich, Jordanów, Tarłów i Lanckorońskich. Podczas nocnego zwiedzania będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nie tylko na temat jego dawnych właścicieli, kiedy miejsce to przeżywało największe lata swojej świetności, ale także poznać jego tajemnice i legendy, które są z nim związane.

Będą kolejne spacery po regionie z Eno Tarnowskie

Udział w sobotnim spacerze jest bezpłatny i nie obowiązują na niego zapisy. Wydarzenie organizuje Tarnowska Organizacja Turystyczna we współpracy z gminą Zakliczyn w ramach Polskiej Marki Turystycznej Eno Tarnowskie. Na zadanie udało się zdobyć dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki.

Podobne spacery miały miejsce już po Tarnowie, a w planach są kolejne. - Planujemy także zorganizować nocny kurs enomeleksami po ciekawym ogrodzie lub ogrodach w mieście lub regionie, ale trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie i na razie jest za wcześnie, na szczegóły - dodaje Jan Czaja

Podniebna atrakcja Ciężkowic hitem wakacyjnych wycieczek!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska