MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W środę i czwartek zaczynają się remonty na popularnych tatrzańskich szlakach

Łukasz Bobek
Wideo
od 16 lat
Jesień pod znakiem remontów w Tatrach. W środę 13 września zamknięty zostanie odcinek Orlej Perci – w rejonie Koziej Przełęczy. Robotnicy działają także na Drodze pod Reglami i na szlaku z Suchej Przełęczy. Pod koniec tygodnia rozpocznie się remont drogi do Morskiego Oka.

Tegoroczny wrzesień stoi pod znakiem remontów w Tatrach. We wtorek 12 września prace naprawcze prowadzone były na szlaku Kozia Przełęcz – Żleb Kuczyńskiego. Z kolei w środę zamknięty do odwołania zostanie szlak z Zawratu na Kozią Przełęcz. Tam Tatrzański Park Narodowy planuje wymienić łańcuchy asekuracyjne, a także słynną 8-metrową drabinkę na Kozią Przełęcz. Jeśli pogoda będzie sprzyjała, remont na tym szlaku zajmie ok. tygodnia.

Robotników naprawiających szlak od poniedziałku 11 września napotkamy także na Drodze pod Reglami na odcinku pomiędzy Kirami a Małą Łąką, a także na żółto znakowanym szlaku z Suchej Przełęczy do dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej.

- Szlaki są drożne, a o ewentualnych remontach mostków na Drodze pod Reglami, uniemożliwiających przejście, będziemy informowali w osobnych komunikatach. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb terenowych – informuje TPN.

Z kolei pod koniec tygodnia rozpocznie się remont nawierzchni asfaltowej drogi do Morskiego Oka. Wymieniony zostanie asfalt na nowy na odcinku 1,2 km od Polany Włosienica w dół. - W środę 13 września na drogę do Morskiego Oka przewieziony zostanie sprzęt. W czwartek rozpoczną się prace od frezowania nawierzchni drogi. Wówczas zamknięty zostanie ruch kołowy, w tym ruch wozów konnych. Ruch pieszy będzie odbywał się normalnie – mówi

Całkowite zamknięcie drogi – także dla ruchu pieszego nastąpi od poniedziałku 18 września – kiedy to będzie robiona nowa nakładka asfaltowa. Prawdopodobnie potrwa to ok. trzech dni. Całość prac, łącznie z poboczami, powinna zakończyć się do końca tygodnia – zapowiada Krzysztof Zięba z referatu drogownictwa w starostwie powiatowym w Zakopanem, któremu podlega droga z Palenicy Białczańskiej do Polany Włosienica. - Całość inwestycji będzie kosztował 943 tys. zł, z czego 755 tys. zł to dofinansowanie.

Na drodze położona zostanie standardowa mieszkanka asfaltowa, choć wcześniej powiat prowadził testy nowych mieszanek, które miały być odporniejsze na ścieranie przez podkowy końskie i na warunki atmosferyczne. - Nowe mieszanka faktycznie okazała się bardziej odporna, ale koszt wykonania jest 2,5 krotnie wyższy od standardowej nawierzchni. Dlatego zdecydowaliśmy się nie korzystać z ulepszonej mieszanki – dodaje Krzysztof Zięba.

Jelenie w Tatrach

W Tatrach słychać wielkie ryki. TPN uspokoja: To nie są wści...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska