https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Tatrach spadł pierwszy śnieg! [WIDEO]

arch. Polskaprress
W Tatrach można zobaczyć już pierwszy śnieg. Ratownicy TOPR ostrzegają by turyści nie wybierali się w wyższe partie gór.

Źródło:TVN24
- W tej chwili mamy warunki najgorsze z możliwych w skali roku. Już powyżej 1500 m n.p.m. występują zalodzenia. Na tę cienką warstwę lodu w wyższych partiach jeszcze dopadało troszkę śniegu - ostrzegał Piotr Konopka, ratownik dyżurny TOPR. - Turyści nie powinni zapuszczać się powyżej granicy 1500 m n.p.m. i powinni zwiedzać góry od dołu, czyli albo pozostawać w tatrzańskich dolinkach albo oglądać Tatry z pasm przyległych, np. z Pasma Gubałowskiego - dodał.

Jesienna pogoda nie odstrasza jednak turystów. Na Kasprowym Wierchu jest ich całkiem dużo. Na szczycie można spotkać całe rodziny, które już planują kolejne wyprawy.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska