Grant przede wszystkim będzie wykorzystany do ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym, które mają utrudniony dostęp do wydarzeń kulturalnych. W planie jest instalacja tzw. pętli indukcyjnych (urządzenie wspomagające osoby z wadami słuchu) w kasie WCK, w salach wystawienniczych i sali widowiskowej.
Zostanie też zainstalowany system do audiodeskrypcji (osoba słabo widząca będzie mogła słuchać opisu wydarzeń na ekranie). Zamontowanie pętli indukcyjnych i pokazy filmów pozwolą osobom z dysfunkcjami słuchu i wzroku w pełni korzystać z oferty Kina Centrum.
Covid-19 wymusił zmiany w WCK Wadowice
Epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła liczbę uczestników na zajęciach edukacyjnych i kulturalnych. Centrum nie było dotychczas przygotowane do nowych warunków działania. Dlatego zaistniała potrzeba rozbudowy infrastruktury do profesjonalnego nagrywania zajęć, streamingu treści czy przechowywania nagrań. Zakup tablic interaktywnych, oprogramowania oraz sprzętu do streamingu pozwoli zainteresowanym korzystać z oferty WCK na odległość
wyjaśnia dyrekcja WCK.
W przypadku zdarzających się ograniczeń w liczbie publiczności, streaming pozwoli na transmisje wydarzeń do innych sal. W tym celu będzie zakupiony nowy rzutnik laserowy i ekran wielkoformatowy czy interaktywna tablica edukacyjna. To ułatwi zajęcia nie tylko młodzieży, ale seniorom, zwłaszcza studentom Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Skąd pieniądze dla WCK?
Grant został przyznany WCK przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego i z Funduszu Europejskiego - Polska Cyfrowa.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Armia Czerwona zamiast Jana Pawła II. Tak było kiedyś w Wadowicach
- Zobaczcie, co potrafi kultowy stary Star C660! [ZDJĘCIA)
- Wadowice. TOP 10 mieszkań według ceny za metr kwadratowy
- Wadowice. Festyn harcerski w parku miejskim [ZDJĘCIA]
- Pielgrzymi dotarli do Kalwarii Zebrzydowskiej [ZDJĘCIA]
- Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w papieskim liceum
