Wanda została liderem piłkarskiej I ligi kobiet

Pawel Panus
Pawel Panus
Pokonując na wyjeździe KKS Bogdańczowice 4:0 Wanda Kraków objęła prowadzenie w południowej grupie pierwszej ligi kobiet.

Od samego początku spotkania to "Wandeczki" narzuciły swój styl gry i dominowały na boisku. Już w 2 minucie po rzucie rożnym i faulu na Kamieńskiej został podyktowany rzut wolny, do którego podeszła Sobolewska. Po wrzutce i zamieszaniu w polu karnym, strzałem głową Wiktoria Pietrzyk skierowała piłkę do bramki.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, a drużyna z Krakowa dążyła do strzelenia kolejnych bramek. Długo nie musieliśmy czekać, ponieważ po jednym wybiciu bramkarki ULKS’u Sobolewska umieściła piłkę w okienku bramki i było 2:0. Bogdańczowice szukały swoich szans w stałych fragmentach gry, lecz defensywa gości spisywała się bez zarzutu. Trzecią bramkę po prostopadłym podaniu strzeliła Pietrzyk, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarką. Kilka chwil później został podyktowany rzut wolny dla naszej drużyny z prawej strony boiska, Do piłki podeszła Sobolewska, po wrzutce bramkarka gości niefortunnie zainterweniowała i czwarta bramka ustaliła wynik.

Oficjalny debiut w barwach Wandy zaliczyła Patrycja Gruchacz!

Skład Wandy: Król A. – Vypasniak(Baltazar), Kamieńska, Jasnos, Mucha(Kaźmierowska) – Pietrzyk(Stachurska), Król.M (Zaporowska), Gruchacz(Kowal), Fiałek(Łobuz) – Sobolewska(Płaza).