Barometr Bartusia - krakowska gastronomia walczy z pandemią i niemądrym prawem
Tegoroczna, 13. edycja odbędzie się w formule dostosowanej do pandemicznych warunków, koncertów będzie można wysłuchać jedynie przed ekranem.
- Festiwal „Wawel o zmierzchu” to wyjątkowe wydarzenie, które bardzo mocno wrosło w Zamek Królewski na Wawelu. W tym roku będą państwo mieli okazję obejrzeć 13. edycję festiwalu realizowanego przez Zamek Królewski i fundację Castello, niestety nie będzie można w niej uczestniczyć w realu – zapowiedział dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej.
Jak co roku na Wawelu koncertować będą mistrzowie: skrzypkowie Daniel Stabrawa (Koncertmistrz Berlińskich Filharmoników) i Piotr Pławner, fleciści Agata i Łukasz Długoszowie, a także artyści młodego pokolenia, na czele z Szymonem Nehringiem, a także orkiestra CORda Cracovia powołana w 2011 roku specjalnie dla festiwalu oraz zespół artsemble.
- Wyjątkowy, inauguracyjny koncert, na którym zagra Szymon Nehring będzie dostępny online w streamingu, natomiast głównym wydarzeniem festiwalu będzie koncert, który, mam nadzieję, udostępnimy publiczności, zgodnie z aktualnymi zasadami epidemiologicznymi – mówi Andrzej Betlej. - Będzie to koncert łączący się z wyjątkowym wydarzeniem, które w tym roku celebrujemy w Polsce, czyli jubileuszem stulecia Bitwy Warszawskiej. Koncert będzie dostępny w ograniczonym zakresie, ale jednak z udziałem publiczności.
Koncert inauguracyjny odbędzie się 1 sierpnia o godz. 20.00. W Sali Senatorskiej Szymon Nehring zagra utwory Fryderyka Chopina i Jahannesa Brahmsa. Pianista jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w 2017 roku, jest także finalistą 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
8 sierpnia w Ogrodach Królewskich będzie miał miejsce kontakt koncert „Hommage a Krzysztof Penderecki”. W programie utwory krakowskiego kompozytora oraz Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.
5 sierpnia – w stulecie Bitwy Warszawskiej na Dziedzińcu Arkadowym w programie znajdą się kompozycje Wacława z Szamotuł, Fryderyka Chopina, Anny Zawadzkiej-Gołosz oraz polskie pieśni patriotyczne.
22 sierpnia odbędzie się na Dziedzińcu Batorego kameralny koncert na flet i fortepian, a w ostatnią sobotę sierpnia na Wawelu rozbrzmiewać będzie skrzypcowy koncert w Kościele św. Gereona.
Transmisje koncertów będą dostępne w wawelskich mediach społecznościowych.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
