Drugi dzień atrakcji dla dzieci i dorosłych, czyli niedziela, 26 maja 2024 r. zaczęło się od Śniadania na Trawie w Parku Bogackiego. To już tradycja, że mieszkańcy - niektórzy w strojach epokowych rozkładają koce w parku i tu przynoszą śniadanie, żeby zjeść w towarzystwie tych, którzy włączają się w święto miasta.
W parku tuż za pałacem Vauxhall przygotowano live cooking, czyli pokazy kulinarne oraz warsztaty z Kołami Gospodyń. Nieco dalej w parku dzieci przyciągało miasteczko wspinaczkowe Trawers, w którym można było chodzić po linie rozciągniętej nad rzeka Krzeszówką. Był także plener malarski prowadzony przez artystkę Barbarę Dec.
W samo południe przebierańcy, mieszkańcy i statyści w XIX-wiecznych strojach stawili się na Rynku. Artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach zagrali poloneza, a dostojne pary ruszyły do tańca. Tym razem tanecznym krokiem przemierzali Rynek wśród widowni oraz straganów dorocznego Jarmark Tradycji i Rękodzieła.
Po południu niedzielny czas świętowania wypełniły: zespół Verso i przyjaciele, Zespół Tańców Świata Zdrojanie, Harmonia Fitness, Contra, Fonte, Wesołe Nutki. Wieczorem zaś zaplanowano zabawę z kabaretem Paranienormalni, a po nim występ aktorsko-muzyczny Acoustic Freaks oraz koncert Big band Skala Pasji.
Majówka w Krzeszowicach. Tańce i zabawy wśród baniek mydlany...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Spędź wakacje z wojskiem
