Węgierski napastnik nieoczekiwanie opuścił zgrupowanie Cracovii

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia przygotowuje się do startów w LM
Comarch Cracovia przygotowuje się do startów w LM Andrzej Banas / Polska Press
W pierwszym meczu sparingowym uczestnik Ligi Mistrzów zespół Comarch Cracovii pokonał w Oświęcimiu Unię 2:1. 4 sierpnia „Pasy” zagrają kolejny sparing w Bańskiej Bystrzycy z miejscowym zespołem HC, który gra także w LM.

Widać było, że dla obu zespołów był to pierwszy mecz w nowym sezonie. Na lodzie dużo było chaosu, „Pasy” wygrały skromnie, nie prezentując jeszcze formy na mecze LM. Spotkanie zaczęło się dobrze dla krakowian, już w 63 sekundzie bramkę z dobitki zdobył Maciej Urbanowicz. Po kilku minutach nieoczekiwanie inicjatywę przejęli gospodarze, ale bardzo dobrze bronił Rafał Radziszewski. Na kilkanaście sekund przed końcem drugiej tercji Krystian Dziubiński podwyższył na 2:0. W trzeciej tercji gola zdobył Martin Kasperik i Unia mocno nacisnęła, ale krakowian ratował znowu Radziszewski.

W Cracovii nie zagrał 27-letni węgierski napastnik Gergo Nagy, który pod koniec czerwca podpisał kontrakt z krakowskim klubem. Reprezentant Węgier nieoczekiwanie opuścił Kraków i zdołał już wczoraj podpisać kontrakt z finalistą węgierskiej ligi MOL zespołem MAC Budapeszt. Cracovia ma w środę wydać komunikat w tej sprawie. Na oficjalnej stronie MAC Budapeszt do tej sprawy odniósł się Nagy.

- Było trochę kłopotów z respektowaniem mojego kontraktu i dlatego właśnie nie zagram w Krakowie. Szczegóły zachowam dla siebie – napisał Nagy.

W Cracovii zabrakło też słowackiego obrońcy Petera Novajovskyego, który leczy uraz stopy, ale ma być gotowy na mecze Ligi Mistrzów.

Tymczasem w Krakowie rozpoczęło się wczoraj instalowanie lodowiska w Tauron Arenie, gdzie swoje mecze w LM grać będzie Cracovia. Mrożona jest tafla, zakładane bandy. Od soboty ślizgawka zostanie udostępnione mieszkańcom Krakowa.

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Bramki: 0:1 Urbanowicz (Słaboń) 2, 0:2 Dziubiński (Sinagl, Svitana) 40, 1:2 Kasperik 46.

Unia: Fikrt - Bezuska, Vosatko Daneczek, Piotrowicz, Wojtarowicz - Kysela, Haloda, Haas, Kasperuk, Tabaczek - Bułanowski, Deutsh, Malicki, Budzowski, Wanat - Gębczyk, Adamus, Szewczyk, Koczy

Cracovia: Radziszewski - Maciejewski, Noworyta, Sinagl, Dziubiński, Svitana - Kruczek, Rompkowski, Słaboń, Kapica, Urbanowicz - Wajda, Kolarz, Drzewiecki, Kucewicz, Jenczik - Dutka, Dąbkowski, Kisielewski, Wróbel, Domogała.