"Żółto-Czarni - 80 lat historii Klubu Sportowego Wieczysta". Jaka była droga od pomysłu do realizacji? - Pomysł wyszedł od Jacka Ścigalskiego, czyli człowieka-instytucji w Wieczystej. Rozmawialiśmy na temat książki o Wieczystej, która ukazała się w 1992 roku, wydana przez Edwarda Ignaszewskiego i Edwarda Nocka. To była taka broszurka, w której oni spisali swoje wspomnienia. Natomiast weryfikując opisane przez nich lata, uznaliśmy, że jest tam trochę błędów i trzeba tę historię Wieczystej przeanalizować, dokładnie zweryfikować - i spisać na nowo – tłumaczy Baranowski. - Miało być sto stron, potem dwieście, trzysta, czterysta… a skończyło się na ponad sześciuset. Bo ostatecznie książka ma 624 strony. I jak mówię: zawdzięczamy ją głównie Jackowi.
Gros pracy nad książką autor wykonał w 2020 roku. Dodaje jednak: - Tak naprawdę to jeszcze dzisiaj zbieram materiały, które mogłyby zostać wykorzystane. Bo posłużyły też do serialu o Wieczystej, który stworzyliśmy jako stowarzyszenie Sportowa Kultura.
Poza przekopywaniem się przez archiwa, Krzysztof Baranowski przy spisywaniu historii Wieczystej rozmawiał z około 50 osobami. - 28 osób udzieliło dłuższych wywiadów, które znalazły się w książce – wylicza.
Te wypowiedzi pojawiają się przy okazji okresów, do których się odnoszą. Są w opisowej części monografii, liczącej 288 stron. Pozostała część książki to wyniki, składy, tabele, faktografia w czystej postaci.

A dlaczego Wieczysta jest warta uwagi nie tylko ze względu na obecny, szokujący projekt Wojciecha Kwietnia? Gdzie te najciekawsze momenty jej historii?
- Począwszy od lat 40., kiedy Wieczysta walczyła o wejście do ekstraklasy, wtedy dopiero się formującej. Później przez ligę okręgową w latach 60., kiedy Wieczysta była – myślę, że można tak powiedzieć – jednym z czołowych krakowskich klubów, struktura ligowa była wtedy dużo bardziej płaska niż teraz – przypomina Baranowski. - I zawsze Wieczysta grała swoimi wychowankami, to był klub, w którym grały swoje chłopaki.
Książkę można kupić w klubowym sklepie na stadionie Wieczystej. Kosztuje… złotówkę za każdy rok historii. Czyli 80 złotych.
- Mundial 2022. Terminarz dzień po dniu i wyniki meczów
- Najpiękniejsze WAGs 2022! Zobaczcie najgorętsze partnerki piłkarzy
- Kibice na ulicach Kataru. Przyjechali z całego świata, także z Polski!
- Latem odeszli z Wisły Kraków. Co zdziałali w nowych klubach?
- Mundial w Katarze się zaczął! - zobacz najlepsze MEMY
- Przystojniacy na mundialu. Gdyby nie byli piłkarzami, mogliby iść do Top Model
