Wieczysta Kraków - Tempo Białka. Bez problemów, mimo że bez Peszki. Cztery gole Jankowskiego ZDJĘCIA

Wieczysta Kraków - Tempo Białka.
Wieczysta Kraków - Tempo Białka. Wojciech Matusik
Wieczysta Kraków - Tempo Białka 8:0 w zaległym meczu grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, rozegranym w środę 18 maja. To 25. zwycięstwo zespołu Franciszka Smudy w 28. spotkaniu tego sezonu. Dziś odbyły się też dwa inne spotkania (wyniki pod relacją). ZDJĘCIA >>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wieczysta Kraków - Tempo Białka 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Hebel 3, 2:0 Guzik 14, 3:0 Jankowski 32, 4:0 Guzik 34, 5:0 Majewski 47, 6:0 Jankowski 52, 7:0 Jankowski 70, 8:0 Jankowski 90.
Wieczysta: Plewka - Bąk, Michalski (72 Supel), Jampich (61 Porębski), Kumah – Moulin (59 Kołodziej), Pietras, Majewski (59 Linca) – Guzik (72 Nowicki), Jankowski, Hebel.
Tempo: Konopka – Talaga (46 Janeczek), Groń, J. Pasionek (46 Kalicki), Grzechynka, Pająk – Palarczyk, Wacławik (46 Piekarczyk), Gruca, Fujak (46 Hutyria) – Basiura.
Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Żółte kartki: Nowicki, Jankowski - Palarczyk. Widzów: 400.

Wieczysta Kraków - Tempo Białka (18.05.2022)

Wieczysta Kraków. Kibice na meczu z Tempem ZDJĘCIA

Sławomir Peszko pauzował za kartki, z przyczyn zdrowotnych nieobecni byli inni ważni gracze – Patrik Misak, Mateusz Gamrot, Wilde-Donald Guerrier. Siła kadry Wieczystej w IV-ligowych realiach jest jednak porażająca. Dość powiedzieć, że Damian Guzik, który nie jest zawodnikiem podstawowej jedenastki, gdy już się w niej znalazł, to w ciągu 45 minut zdobył dwa gole i zaliczył asystę.

Krakowianie błyskawicznie objęli prowadzenie, a strzelec tej bramki – Maksymilian Hebel – za moment wykonał dobrą centrę, po której Guzik zagłówkował na 2:0. Ekipa z Białki, też w składzie dalekim od optymalnego, od czasu do czasu wykonywała wykop „na uwolnienie”, generalnie jednak spędziła I połowę pod nieustannym naciskiem Wieczystej. To nie były jakieś huraganowe ataki, ale Maciej Jankowski mógł w tym czasie strzelić kilka goli, strzelił jednego (głową po centrze Guzika), swoje szanse miał Radosław Majewski. Parę niezłych interwencji wykonał Jakub Konopka.

Wieczysta w Pcimiu. Święto! Kibice, dym, sektor przy zakopia...

Zaraz po przerwie swoje 27. trafienie w sezonie zaliczył Majewski, co oznacza, że teraz ma już tylko dwa gole mniej od lidera rankingu snajperów krakowsko-oświęcimskiej IV ligi - Sławomira Peszki. Cztery zmiany w zespole z Białki nie zmieniły obrazu meczu. Wynik szedł w górę, rozstrzelał się Jankowski, a obejrzeliśmy jeszcze m.in. strzał Hebla z wolnego w poprzeczkę (65 min).

Po drugiej stronie boiska świetnie uderzył w 89 min Szymon Pająk - ale interwencja Bartosza Plewki też była bardzo dobra. Reakcją Wieczystej był szybki atak, Jankowski stanął oko w oko z Konopką i zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu.

Wieczysta w Grabiu. Trybuna pełna, kibice na wale wiślanym ZDJĘCIA

W innych meczach rozegranych 18 maja: Beskid Andrychów - Garbarnia II Kraków 6:1 (4:0), Ceglarz 30, 35, 40, Karcz 45 karny, 80, Koim 88 - Sutor 57; Orzeł Ryczów - Wiślanie Jaśkowice 0:1 (0:0), Czarnecki 70.