"Wielkie Odkrywanie Małopolski 2016" [REGULAMIN]
Wielkie Odkrywanie Małopolski [ZGŁOSZENIA]
- MIEJSCE NIEZWYKŁE - miejscowość/gmina
- ATRAKCJA TURYSTYCZNA
- WYDARZENIE
SMACZNIE I Z TRADYCJĄ - baza gastronomiczna- W GOŚCINIE - baza noclegowo – wypoczynkowa, ośrodki spa
- CHATA Z KLIMATEM - agroturystyka
- MAŁOPOLSKA OSOBOWOŚĆ TURYSTYKI
- PRZEWODNIK TURYSTYCZNY – nagroda im. Dr Mieczysława Orłowicza
Promocja, prestiż, powód do dumy - to wszystko i wiele więcej gwa
rantuje zwycięstwo w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Chcemy w nim nagradzać wyjątkowe miejsca i ludzi, dzięki którym nasz region można nazwać turystyczną stolicą Polski.
To nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do wspólnej mobilizacji.
- To było dla nas ogromne wyróżnienie i niesamowita promocja Sękowej. Po ogłoszeniu wyników spotkało nas wiele życzliwości, to, że zostaliśmy laureatami, odbiło się szerokim echem: przyciągnęło wielu turystów, ludzie zaczęli mówić o naszym regionie - opowiada Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa w Gorlickiem, która w ubiegłym roku wygrała Wielkie Odkrywanie Małopolski.
Tegoroczny plebiscyt rozpoczyna się już dziś. Pierwszy etap, czyli wysyłanie zgłoszeń, potrwa do 15 lipca. Można je nadsyłać na trzy sposoby: za pomocą kuponu drukowanego poniżej, wysyłając e-mail na adres [email protected] lub za pośrednictwem naszej strony internetowej www.gazetakrakowska.pl.
W tym roku przygotowaliśmy aż osiem kategorii, tak aby każdy mógł zgłosić to, co w jego rejonie jest najbardziej wyjątkowe: miejsca, gdzie można smacznie zjeść, ośrodki, w których można dobrze wypocząć, interesujące wydarzenia, wspaniałych ludzi. Oto lista kategorii:
- Miejsce niezwykłe (miejscowość lub gmina)
- Atrakcja turystyczna
- Wydarzenie
- Smacznie i z tradycją (bazy gastronomiczne)
- W gościnie (bazy noclegowo-wypoczynkowe, ośrodki spa)
- Chata z klimatem (ośrodki agroturystyki)
- Małopolska osobowość turystyki
- Przewodnik turystyczny - Nagroda im. dr. Mieczysława Orłowicza.
Wygrana to nie tylko prestiż, ale i nagroda pieniężna. Gmina Sękowa, która rok temu zwyciężyła w kategorii „Miejsce niezwykłe”, otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł. W tegorocznej edycji laureat również dostanie taką kwotę. Nagrody czekają na zwycięzców wszystkich kategorii. Będą to dyplomy i okolicznościowe tablice, na zwycięzców w kategoriach „Małopolska osobowość turystyki” i „Przewodnik turystyczny” czeka po 5 tys. zł.
Laureatów wszystkich kategorii poznamy dopiero za trzy miesiące, pewne jest jednak to, że aby ubiegać się o zwycięstwo, należy najpierw wysłać zgłoszenie - do czego serdecznie Państwa zachęcamy.
Zachęca również Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej i członek kapituły plebiscytu. - Od lat poznaję Małopolskę, a wciąż czuję, jakbym jej nie znał. Nasz region ciągle trzeba odkrywać na nowo, ciągle jest coś pięknego do pokazania. Po to jest plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, by pochwalić się tym, co często zapomniane lub jeszcze nieodkryte. W każdej z kategorii można zaproponować coś niezwykłego: miejsce, wydarzenie, człowieka. To prestiżowe wyróżnienie, o które warto zawalczyć - mówi Leszek Zegzda.
5 sierpnia w „Gazecie Krakowskiej” i na naszej stronie internetowej opublikujemy listy kandydatur, na które będzie można głosować.
