Wisła Can-Pack ograła Dynamo w turnieju towarzyskim w Gdyni

Justyna Krupa
Wisła Can-Pack podczas meczu z Basketem 90 Gdynia w Krakowie
Wisła Can-Pack podczas meczu z Basketem 90 Gdynia w Krakowie Michał Gąciarz / Polska Press
Wisła Can-Pack wygrała swój pierwszy mecz w ramach I Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek rozgrywanego w Gdyni.

Po tym, jak mistrzynie Polski zwyciężyły w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Kobiet, którego były gospodarzem, udały się na kolejne towarzyskie zmagania. W środę rozpoczęły rywalizację w Gdyni, gdzie do piątku odbywać się będzie I Memoriał Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek.

Pierwotnie w turnieju miało wziąć udział sześć ekip, ale w ostatniej chwili przyjazd do Gdyni odwołała jedna z drużyn. Dlatego organizatorzy nie mogli podzielić zespołów na dwie grupy, jak pierwotnie planowano. Ostatecznie postawiono na grę systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym dniu zmagań na Wybrzeżu Wisła Can-Pack zmierzyła się z rosyjskim Dynamem Nowosybirsk. Kluczowe dla losów meczu było to, że krakowianki już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie solidną przewagę, wygrywając tę partię aż 20:9. Druga kwarta była bardziej wyrównana, ale wiślaczkom udało się nie roztrwonić kapitału z początku spotkania. Do przerwy prowadziły już 35:22, a potem tylko zwiększały tę przewagę. Nie pozwoliły rywalkom przekroczyć nawet pułapu 50 zdobytych punktów i ostatecznie zwyciężyły 71:46.

Dobrą informacją jest to, że w spotkaniu z Dynamem wystąpiła Agnieszka Szott-Hejmej, która w poprzednim meczu towarzyskim nie grała ze względu na drobne problemy przeciążeniowe.

W wyniku perturbacji organizacyjnych, w czwartek Wisła będzie musiała rozegrać aż dwa mecze. W południe krakowianki zmierzą się z VBW CEKK Cegled z Węgier, a o 20 – z gospodyniami, Basketem 90 Gdynia. Na zakończenie turnieju, w piątek o godz. 15, mistrzynie Polski zagrają z Ostrovią Ostrów Wlkp.

Wisła Can-Pack Kraków – Dynamo Nowosybirsk 71:46

(20:9, 15:13, 19:12, 17:12)

Wisła: Morrison 17, Kobryn 16, Ygueravide 9, Ben Abdelkader 8, Ziętara 7, Pop 5, Szott-Hejmej 5, Misiuk 3, Puter 1, Magdalena Puter 0.
Dynamo: Tatham 13, Gorszkowa 10, Abaiburkowa 7, Kiseliewa 6, Kuzmina 5, Riawkina 3, Czajkowskaja 2, Gorbatiuk 0, Szabanowa 0,Tochilowa 0, Waraksina 0.