Wisła Kraków nad przepaścią. Nie będzie przejęcia klubu przez krakowskich biznesmenów

  • Gazeta Krakowska

Bartosz Karcz

W Zabierzowie doszło w czwartek do spotkania biznesmenów, którzy byli zainteresowani przejęciem Wisły Kraków. Piszemy byli, bo podjęli oni decyzję, że tego nie zrobią. Dla „Białej Gwiazdy” są to fatalne informacje. Oznaczają one, że klub z ul. Reymonta jest bardzo bliski upadku.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach trwały negocjacje pomiędzy Wojciechem Kwietniem, właścicielem sieci aptek „Słoneczna”, Wiesławem Włodarskim, właścicielem firmy FoodCare oraz przedstawicielami firm Antrans i Dasta Invest. Cała czwórka miała podzielić się udziałami w Wiśle. Przypomnijmy, że Wojciech Kwiecień miał wziąć 30 procent udziałów, a pozostali po 20. Strony miały jeszcze ustalić między sobą, co z pozostałymi dziesięcioma procentami. Teraz te spekulacje stają się już bezprzedmiotowe, skoro biznesmeni nie zdecydowali się wejść do Wisły.

Informacje też potwierdził zresztą klub, zamieszczając krótki komunikat, w którym poinformował oficjalnie, że do przejęcia Wisły przez wspomnianych biznesmenów nie dojdzie.

Przypomnijmy, że jednocześnie z rozmowami biznesmenów trwał w ostatnim czasie w klubie audyt, który miał dać odpowiedź na pytanie, w jakiej rzeczywiście sytuacji finansowej jest piłkarska spółka z ul. Reymonta. Teraz wychodzi na to, że właśnie wyniki wspomnianego audytu mogły być główną przyczyną, dlaczego krakowscy biznesmeni ostatecznie nie zdecydowali się przejąć Wisły.

Dla Wisły ta decyzja brzmi jak prawdziwy wyrok. Jeśli nie zdarzy się cud i nagle nie pojawi się inny chętny na przejęcie piłkarskiej spółki, „Białą Gwiazdę” czekać będzie upadek, a dwa najbliższe mecze – to piątkowe z Wisłą Płock i kolejne z Lechem Poznań w Krakowie – mogą być ostatnimi występami „Białej Gwiazdy” w ekstraklasie na długie lata. Wiele wskazuje na to, że wiosną drużyna nie przystąpi już do rozgrywek, a odbudowę klubu w zmienionych strukturach trzeba będzie rozpoczynać od IV ligi. Trudno w tym momencie spekulować, jaki ostatecznie będzie scenariusz w najbliższych dniach i czy można jeszcze spodziewać się nagłego, bardziej optymistycznego zwrotu akcji. Niewiele na to wskazuje.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.12.2018, 23:35

Mówisz Wisła myślisz kino w Warszawie

16.12.2018, 16:18

Szuka ktos na realne sex spotkania ? Szukasz kobiety z Twoich okolic ? wejdz na seksualnie.eu i zacznij się umawiać , ponad mln profili z calej Polski

14.12.2018, 20:41

Buuaaahhhaaaahahaahaha

14.12.2018, 18:58

Sharksi zamiast skubać powoli pieniądze to chcieli się szybko nachapać, ale że to głupcy to doprowadzili Wisłę do upadku w kilka lat. Lepiej żeby klub spadł do 4 ligi, bo to jedynie może zmienić zarząd. To być może jeden ze sposobów na pozbycie się raka.

Do tej pory przetargi na Wiśle były sterowane są przez Sharksów, którzy obsadzali "swoich" ludzi. Jak komuś "zewnątrz" udało się wygrać to grozili i firma musiała się wycofać. A firmy sprzątające to matki, żony i kochanki grupy sterującej.

14.12.2018, 18:58

Sharksi zamiast skubać powoli pieniądze to chcieli się szybko nachapać, ale że to głupcy to doprowadzili Wisłę do upadku w kilka lat. Lepiej żeby klub spadł do 4 ligi, bo to jedynie może zmienić zarząd. To być może jeden ze sposobów na pozbycie się raka.

Do tej pory przetargi na Wiśle były sterowane są przez Sharksów, którzy obsadzali "swoich" ludzi. Jak komuś "zewnątrz" udało się wygrać to grozili i firma musiała się wycofać. A firmy sprzątające to matki, żony i kochanki grupy sterującej.

14.12.2018, 17:38

Gdzie Kmiecik krzoska Sobolewski? Nie mieli nic do gadania? Nie widzieli przekretow i bandytów?

14.12.2018, 17:11

a może teraz przejdzie na drugą strone błoń bo kaasa ważniejsza

14.12.2018, 17:04

Nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje w klub, w którym wpływy mają nadal środowiska związane z grupą „Sharks” - SKWK i sekcją "Trenuj Sporty Walki". Powierzchowny audyt wykazuje nieprawidłowości i nakazuje poważnemu inwestorowi zgłoszenie sprawy do prokuratury. To jest bagienko, w którym marionetką jest Małgorzata Sarapata, a główni decydenci mają nadal wpływy z cel aresztu śledczego.

14.12.2018, 17:04

Nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje w klub, w którym wpływy mają nadal środowiska związane z grupą „Sharks” - SKWK i sekcją "Trenuj Sporty Walki". Powierzchowny audyt wykazuje nieprawidłowości i nakazuje poważnemu inwestorowi zgłoszenie sprawy do prokuratury. To jest bagienko, w którym marionetką jest Małgorzata Sarapata, a główni decydenci mają nadal wpływy z cel aresztu śledczego.

14.12.2018, 16:53

Tępa palo z zylety od bicia piłkarzy nie pucoj się w Krakowie zawsze będziecie mieć przeje bane

14.12.2018, 16:46

I dobrze razem z legia 4 liga i będzie git k**** i złodzieje

14.12.2018, 14:51

Misiek to chyba jakis agent Craxy :)

14.12.2018, 14:46

MY BRACIA Z LEGII WSPIERAMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ WIŚLAKÓW, ZYLETA ZAWSZE Z WAMI. CZEŚĆ I CHWAŁA WIELKIEJ TRÓJCY LEGIA WISŁA CRACOVIA

14.12.2018, 14:13

Z czego się cieszyć jak nie ma z kim grać derbów.

14.12.2018, 13:35

Anielski orszak niech twą dusze przyjmie!!!!!
Pójdę dzisiaj do naszego koscioła na msze o godzinie 18!!!!!!!

14.12.2018, 13:13

W porę poprzedni właściciel Wisły odsprzedał klub .........................no właśnie komu? Skróty czy nazwa nie wiele mówi o tym /tymi/ kimś.

14.12.2018, 13:13

W porę poprzedni właściciel Wisły odsprzedał klub .........................no właśnie komu? Skróty czy nazwa nie wiele mówi o tym /tymi/ kimś.

14.12.2018, 13:07

A co..ojciec z dzieckiem miał sie z parasolem rzucic na łysego steryda? Tylko przejecie przez rozsądnego człowieka i nie wpuazczanie tych ludzi na stadion mogłoby pomóc

14.12.2018, 13:01

Do zobaczenia kudłaci w 4klasie...wy dopiero jestescie pudrowanym trupem skazanym na widzimisie filipiaka

14.12.2018, 12:54

Nie cieszy mnie taki szok dla nawet okrutnego i płonącego w misce z benzyną rekina.

14.12.2018, 12:49

Hej hej Clepardia

14.12.2018, 12:38

Misiek pedał Wisłę sprzedał.

14.12.2018, 12:30

teraz będzie tak; mówisz wisła,myślisz Płock:))))

14.12.2018, 12:28

Od poczatku nie wierzylem w ten Zarzad.Gdy tylko zobaczylem ze Prezesem ma byc ta Gruba Blond Locha i foka Damianek to juz zaczalem pisac;Boze,chron Wisle.Nienawidze ludzi o takim spojrzeniu jakim patrzy Ona.I znowu sie nie pomylilem .Ona sama wszystkiego nie ukradla tylko otworzyla"SKARBONKE o nazwie WISLA KRAKOW" i pilnowala przy drzwiach jak gangsterzy wyciagali kase.Moze i miala chooj do gadania.ale i tak wina lezy tylko po Jej stronie.chwali sie ze jest prawnikiem a pozwolila by pomiatali Nia debilne karki jak szmata do podlogi-no teraz bardziej modny i nowoczesny jest :" MOP" nawet ladniej to brzmi:"MARZANKA-MOP DO WYCIERANIA PODLOGI".

14.12.2018, 12:26

Zaznaczam że jest to tylko moja teoria.
Dla Wisły nie ma ratunku, wszystkim jest na rękę ( oprócz kibicom ) żeby klub upadł.
W momencie bankructwa tereny Wisły zostaną zlicytowane żeby pokryć długi. Na dzień dzisiejszy te tereny są nie do ruszenia.
Czy to nie dziwne że akurat jak wchodzi przepis o zniesieniu użytkowania wieczystego Wisła upada? Grunty przejdą na własność Wisły i będzie można je sprzedać podstawionym wcześniej ludziom by w białych rękawiczkach zbudować kolejne bloki i hotele w centrum Krakowa.
Dla JM układ idealny, dla zarządu żaden problem bo już się nakradli, a każdy potencjalny inwestor jest zniechęcany do zakupu w każdy możliwy sposób.

Pożyjemy, zobaczymy czy tak to się nie skończy.