Wisła Kraków. Porażka „Białej Gwiazdy" na inaugurację czwartego turnieju ekstraklasy w amp futbolu ZDJĘCIA

3.09.2022, stadion Prądniczanki: mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa
3.09.2022, stadion Prądniczanki: mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa Anna Kaczmarz
Na stadionie Prądniczanki Kraków rozpoczął się czwarty turniej ekstraklasy w amp futbolu. W pierwszym meczu broniąca mistrzowskiego tytułu Wisła Kraków przegrała z poprzednim (2020) mistrzem Polski Legią Warszawa 0:1.

W pierwszej połowie spotkania kibice nie doczekali się goli. Choć obie drużyny dysponują ogromnym potencjałem ofensywnym, brakowało im skuteczności w wykańczaniu akcji. Bramkarza gości Jakuba Popławskiego trzykrotnie usiłował pokonać Jakub Kożuch (były zawodnik Legii) i raz Kamil Grygiel. Przyjezdni także mieli swoje okazje, ale nie zdołali zaskoczyć krakowskiego golkipera Igora Woźniaka. Efektownie - piętką - usiłował to uczynić Mohammed Aharchi, ale nie sięgnął piłki tuż przed bramką.

Na początku drugiej połowy meczu dwie świetne sytuacje wypracowali sobie legioniści. Po rozegraniu rzutu wolnego bliski szczęścia ponownie był Aharchi, a wkrótce potem David Mendes po efektownym minięciu rywala został powstrzymany przez Woźniaka. Wisła zrewanżowała się dalekim strzałem Krystiana Kapłona, obronionym nogą przez Popławskiego.

W 35 min za drugą żółtą kartkę boisko opuścił wiślacki stoper Abayomi Bamgbopa Alabi i gospodarze musieli grać w osłabieniu. 3 min później stracili gola po precyzyjnym uderzeniu Aharchiego. W doliczonym czasie gry, po fatalnym błędzie Adriana Bąka, który usiłował podać piłkę Popławskiemu, Kożuch miał świetną okazję do wyrównania (piłka dwa razy odbiła się od słupka).

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Aharchi 38.