Przewidzenie przyszłości?
W 2012 roku utytułowana biegaczka narciarska Szwedka Charlotte Kalla zaczerpnęła porady u kobiet specjalizującej się we wróżeniu. To co powiedziała wywołało u Szwedki zaskoczenie. Pewne zdarzenie wydarzyło się parę lat po słowach lapońskiej szamanki.
Szwedka opisała zdarzenie w swojej autobiografii, która miała premierę we wtorek.
Therese Johaug we wrześniu 2016 roku została poddana kontroli antydopingowej, która wykazała stosowanie przez nią niedozwolonego sterydu clostebol. W efekcie została zdyskwalifikowana na 18 miesięcy.
– Szamanka Lena Greus, kiedy już od niej wychodziłam po usłyszeniu o przyszłości mojej kariery, zatrzymała mnie i opowiedziała mi nową silną wizję, w której widzi, jak w 2016 roku na dopingu zostaje przyłapana norweska biegaczka. Podkreśliła, że jest to Norweżka, wielka gwiazda tej dyscyplina i... blondynka
– opisała Kalla w swojej książce.
,,Szamanka jednak musiała to widzieć''
– Podzieliłam się tą informacją z moim menedżerem i śmialiśmy się z tego, ponieważ wtedy panowała opinia, że Norweżki nie stosują dopingu. Kiedy jednak cztery lata później właśnie od niego dostałam SMS z wiadomością o dopingu Therese, nie byliśmy już aż tak bardzo zaskoczeni. Raczej przerażeni, bo od razu pomyśleliśmy, że szamanka jednak musiała to widzieć. Jej wizja była zbyt szczegółowa
– dodała.
Kalla zapewniła, że wizyty u jasnowidzów lub szamanów nie są w jej rodzinie, ani w regionie północnej Szwecji, gdzie mieszka, czymś niecodziennym.
– Jest to w miarę normalne i często pytaliśmy, gdzie jest zagubiona krowa czy kluczyki od samochodu. Odpowiedzi zawsze były trafne
– przyznała.
Prawda płynąca z ust ,,jasnowidzki''?
Lena Greus opowiedziała z kolei na łamach dziennika ”Expressen”, że widziała sytuację bardzo wyraźnie i podała mniej więcej datę.
– Jestem traktowana jak szamanka i jasnowidzka, więc nie mogłam pójść tak prostu do mediów czy pubu i głośno opowiadać o dopingu wielkiej norweskiej gwiazdy
– podkreśliła.
Therese Johaug i Charlotte Kalla zakończyły swoje kariery wiosną ubiegłego roku.
Norweżka w karierze zdobyła sześć medali olimpijskich - cztery złote, srebrny i brązowy, jest 14-krotną mistrzynią świata i trzy razy wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej, notując 80 zwycięstw indywidualnie.
Szwedka zdobyła dziesięć medali olimpijskich - trzy złote i sześć srebrnych oraz 13 medali mistrzostw świata - trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe. (PAP)
