Nowe wagony w PKP Intercity

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy do opieczętowanych puszek oraz licytacja – m.in. wspólnego morsowania z pastorem lokalnego zboru (parafii), metamorfoz ze stylistką i fryzjerką czy nagrania własnego singla w profesjonalnym studiu nagrań. Po koncercie organizatorzy zapraszają na poczęstunek.
Główny punkt programu to muzyka. Zespół Unisono prezentuje współczesną muzykę chrześcijańską, w stylu gospel i pop. Koncertuje przede wszystkim charytatywnie. Cztery na siedem zeszłorocznych koncertów w kościołach, domach kultury czy klubach miało właśnie taki pomocowy charakter i udało się na nich zebrać ponad 20 tys. zł. Jesienią 2022 r. młodzi muzycy wystąpili również podczas festynu na Błoniach Nowohuckich.
- Unisono jest terminem muzycznym oznaczającym śpiewanie jednym głosem. Choć muzycznie śpiewamy wieloma głosami, a grupę stanowią osoby z różnych denominacji religijnych, to posiadając wspólny cel. Zachowując jedność, tak naprawdę śpiewamy jednym głosem. Stanowimy dobry przykład – bo działający – wspólnoty i przyjaźni ponad wszelkimi podziałami – deklarują członkowie zespołu.
A kim jest gość specjalny koncertu? Dr Tomasz Karauda jest ekspertem medialnym, uczestnikiem i "twarzą" protestu lekarzy rezydentów. Znany lekarz gościł niedawno w Teatrze Groteska, aby zaśpiewać na koncercie medyków. Usłyszymy go również w sobotę. Karauda od lat angażuje się w WOŚP, organizując koncert w ramach Orkiestry w Łodzi.
Adwentyści są zaangażowani w WOŚP już od 1993 roku, a w Krakowie – na szerszą skalę – od 2016 roku organizują koncert dzień przed wielkim finałem. Dotąd zebrali 10,3 tys. zł. Gościli m.in. słynnych medyków – prof. Janusza Skalskiego i wspomnianego już dr. Tomasza Karaudę.
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego to chrześcijańska wspólnota protestancka. Jako jedyne źródło wiary przyjmuje Pismo Święte, które promuje i popularyzuje. Adwentyści uczestniczyli w tłumaczeniu i przygotowywaniu pierwszego ekumenicznego przekładu Biblii w Polsce (wydanej w 2016 r.). Wyznawcy Kościoła święcą sobotę (szabat) – siódmy dzień tygodnia.
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II