- Będę miała problem z dotarciem do lokalu wyborczego, ale te bariery to nie powód, dla którego miałbym rezygnować z wzięcia udziału w wyborach - tłumaczy pani Agnieszka. Mieszka w Olkuszu przy rozkopanej ulicy. Trudno będzie jej przejechać wózkiem. Na szczęście lokal, w którym głosuje, został przystosowany dla niepełnosprawnych.
Zbigniew Zaucha, inwalida z Oświęcimia, mieszka na Starych Stawach. Do lokalu wyborczego ma kawałek. - Całą drogę pokonuję na wózku. Bardzo pomaga mi żona - mówi pan Zaucha. Ma szczęście, bo jego lokal wyborczy znajduje się w budynku z podjazdem. - Wciąż za mało jest w naszym mieście takich miejsc - żali się pan Zbyszek. - Ludzie nie wiedzą, gdzie one są i że mogą z nich skorzystać.
"Gazeta Krakowska" ustaliła, gdzie znajdują się lokale wyborcze przystosowane dla osób niepełnosprawnych (ramka obok). Z naszych informacji wynika, że co cztery lata przybywa takich lokali. Przykładowo - w 2006 r. w Oświęcimiu były dwa takie miejsca, teraz jest ich pięć. Prawie wszystkie gminy w Małopolsce zachodniej starają się też umożliwić inwalidom darmowy transport do lokali wyborczych. W Trzyciążu urzędnicy wynajęli nawet autobus. Dowiezie wszystkich chętnych, nie tylko inwalidów, do lokali wyborczych. Kursuje od godziny 10.30 do 14. Pierwszy kurs zgrany jest z zakończeniem mszy świętej w Michałówce. Potem autobus będzie w Porąbce, Glanowie, Ściborzycach, Tarnawie i Zagórowej.
Lista lokali wyborczych w Krakowie
Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęciapięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Postrzelił osobę w Rabce, grozi mu 10 lat więzienia
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą.**Wejdź na szumowski.eu**