Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Grzegorz Żuradzki powalczy o fotel burmistrza Trzebini. Zaprezentował swój program wyborczy

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Komitet Wyborczy Wyborców Razem Ku Przyszłości Trzebini - KWW Przyszłość Trzebini przedstawił program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miasta Trzebini oraz na Burmistrza Trzebini. Oficjalna prezentacja komitetu odbyła się na zalewem Chechło w Trzebini.

Wybory 2024. Grzegorz Żuradzki powalczy o fotel burmistrza Trzebini. Zaprezentował swój program wyborczy

Kandydatami do Rady Miasta Trzebini między innymi są: Grzegorz Żuradzki, Jasic Paweł, Marta Skowronek, Stanisław Szczurek, Anna Świątek, Edward Molęda, Katarzyna Mendela, Emil Krawczyk, Barbara Dębiec, Halina Henc, Marek Harwes, Marian Kokoszka, Dorota Dindorf, Waldemar Wszołek, Piotr Dusza, Marzena Bober, Ireneusz Staroń, Grażyna Kalita, Jakub Kargol, Michał Dziadowiec.

W naszym Komitecie skupiamy mieszkańców Trzebini zróżnicowanych pod względem wieku oraz doświadczenia w działalności obywatelskiej i społecznej. Wśród nich są dawni i obecni samorządowcy, dawni i obecni pracownicy lub dyrektorzy jednostek organizacyjnych samorządu, sołtysi, członkowie rad sołeckich i osiedlowych ale też studenci, przedsiębiorcy, społecznicy próbujący swoich sił w wyborach po raz pierwszy - podkreśla Emil Krawczyk.

Kandydatem Razem Ku przyszłości Trzebini na Burmistrza Trzebini jest Grzegorz Żuradzki - radny Rada Miasta Trzebini oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Nasz komitet powstał w odpowiedzi na społeczną potrzebę zmiany w Gminie Trzebini. Musimy zatrzymać trend ucieczki ludzi młodych z miasta poprzez poprawę ich sytuacji mieszkaniowej. Proponujemy program budowy mieszkań komunalnych. Musimy ruszyć ze sprawami infrastrukturalnymi poprzez budowę dróg obwodowych, musimy rozwijać sieć kanalizacyjną, tworzyć miejsca rekreacji i sportu w gminach i sołectwach w sposób zrównoważony. Chcemy współpracy Rady Miasta i Burmistrza. Rozwiać powszechne w gminie wrażenie, że wiele rzeczy w niej dzieje się na zasadzie układów - podkreśla Grzegorz Żuradzki.

Propozycje Programowe Komitetu opierają się na 5 filarach:

Mieszkania to Przyszłość
To program mieszkaniowy, z myślą o utworzeniu w Gminie Trzebinia stabilnego i konkurencyjnego rynku mieszkaniowego „na własność” i pod najem. Program skierowany jest do wszystkich, ze szczególnym wskazaniem młodych małżeństw oraz chcących usamodzielnić się „singli”.

Rybna-Balaton Park
To propozycja stworzenia wreszcie w Trzebini prawdziwego Parku Miejskiego. Balaton-Rybna Park ma być ogólnodostępny, bezpłatny i transparentny! Zagospodarujemy teren dawnych stawów przy ul. Rybnej na budowę Parku Miejskiego. Kąpielisko "Balaton" zostanie otwarte jako bezpłatny i ogólnodostępny ośrodek rekreacyjny, którego utrzymanie będzie opierać o jasny i transparentny mechanizm. Dość uspołeczniania kosztów i prywatyzacji zysków!

Kultura i sport ma przyszłość
Stworzymy Trzebińskie Centrum Kultury i Sportu. Obiekty sportowe i rekreacyjne będą zarządzane przez TCKiS z transparentnym dostępem i zasadami najmu. Dzięki wprowadzeniu Bonu Sportowego gminne wsparcie dla klubów sportowych, będzie udzielane wszystkim na równych i przejrzystych zasadach.

Trzebinia ku przyszłości
Drogi i uzbrojenie to szkielet miasta. Bez jego rozwoju Gmina popadła w stagnację, co pozbawia Ją przyszłości! Rozwój infrastruktury drogowej to poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów. Ciepło systemowe, kanalizacja zbiorcza i oświetlenie uliczne SMART to oszczędność i efektywniejsze wykorzystanie coraz droższych zasobów.
Nigdy więcej „ciemności egipskich” w Trzebini! „Trzebinia ku Przyszłości” to rozwój, który jest już europejskim standardem!

Trzebinia – nasz wspólny dom
W obliczu wyzwań demograficznych, z którymi zmaga się nasza gmina, oraz potrzeby zapewnienia wszechstronnego wsparcia i integracji społecznej. Naszym priorytetem jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości usług edukacyjnych i opiekuńczych, które będą wspierać rozwój osobisty i społeczny mieszkańców na każdym etapie ich życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska