We wniosku do prokuratury Berkowicz podaje przykład publikacji na oficjalnej stronie miasta Krakow.pl. Zwraca on uwagę, że na miejskim portalu została opublikowana polemika prezydenta z programami wyborczymi jego konkurentów.
- Już we wstępie artykułu prezydent nie ukrywa nawet, że artykuł ma na celu polemikę z postulatami jego konkurentów. Jacek Majchrowski polemizuje m.in. z postulatem Małgorzaty Wassermann budowy parkingów obok szkół i przedszkoli, a także postulatem Łukasza Gibały obniżenia opłat za media o średnio 38 proc. - wylicza Berkowicz.
Jego zdaniem to agitacja wyborcza Jacka Majchrowskiego, a publikacja tego materiału była, wbrew przepisom Kodeksu Wyborczego, opłacona ze środków samorządowych i w żaden sposób nie finansował jej Komitet Wyborczy Wyborców „Obywatelski Kraków”.
Wybory samorządowe 2018 Kraków. Młodzi gniewni - kandydaci d...
Kolejny dowód nieprawidłowości w finansowaniu kampanii wyborczej Jacka Majchrowskiego to zdaniem Berkowicza broszura zatytułowana „Kraków Miasto zmian”, wydana przez Urząd Miasta Krakowa.
- Miasto Kraków wykupiło, również w okresie kampanii wyborczej, spot w ogólnopolskiej telewizji TVN zawierający reklamę wyborczą ukryta pod pretekstem informacji o usługach świadczonych przez miasto rodzinom z dziećmi - dodaje dalej Berkowicz.
- Pełniący obecnie stanowisko Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski jest również kandydatem w obecnych wyborach. Dlatego też wszystkie powyższe działania przeprowadzone ze środków samorządowych, nie zaś ze środków stosownego komitetu wyborczego, a zawierające bezkrytyczną apologię polityki obecnych władz miejskich, stanowią nielegalne przysporzenie Miasta Kraków na rzecz komitetu wyborczego obecnie urzędującego Prezydenta Miasta „Obywatelski Kraków”. Tym samym stanowią one bezprawną korzyść majątkową o charakterze niepieniężnym - argumentuje Berkowicz swój wniosek do prokuratury.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Wybory samorządowe 2018 | Twój głos się liczy