https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. W końcówce kampanii dużo się działo

Katarzyna Hołuj
Powiat myślenicki, Myślenice. Obecni samorządowcy a zarazem kandydaci spierali się o różne kwestie. I nie szczędzili sobie złośliwości.

Starosta Józef Tomal, który zorganizował briefing prasowy poświęcony podsumowaniu kadencji, oprócz tego, że pochwalił się zrealizowanymi i realizowanymi inwestycjami m.in. drogowymi i w szpitalu, to zarzucił PIS-owi, że jego głównym celem jest „skok po władzę” w powiecie. Mieczysław Kęsek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu tej kadencji, dołożył do tego jeszcze zarzut upolitycznienia samorządu mówiąc, a raczej ubolewając, że za sprawą radnych opozycji „polityka warszawska zstąpiła na dół, do samorządu”.

W odpowiedzi na ten briefing radni z PiS zorganizowali swój: - Skok na władzę był dokonany cztery lata temu – mówił na nim Władysław Kurowski, radny powiatowy z klubu PiS przypominając, że cztery lata temu wyborcy dali PIS-owi większość mandatów w radzie, ale na skutek, aj się wyraził, „gier zakulisowych i nieuczciwości jednego z ich kolegów” zostali tej większości i tym samym władzy pozbawieni.
Zaś odnosząc się do słów radnego Kęska stwierdził: - Polityka warszawska jeśli nawet schodzi na dół, to jest to polityka przyjazna mieszkańcom.

Spory dotyczyły także szpitala i jego kondycji finansowej, która zdaniem opozycji jest bardzo zła, a zdaniem obecnych władz powiatu i dyrekcji tej placówki, zła wcale nie jest, nie odbiega od sytuacji innych szpitali w Polsce, a na dodatek szpital jest stale modernizowany.

Ostatnie dni kampanii wykorzystano także na chwalenie się. W Myślenicach w błysku fleszy kończący kadencję burmistrza i kandydujący do Rady Powiatu Maciej Ostrowski oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Grzegorz Lato podpisali umowę o dofinansowaniu kwotą 24,9 mln zł rewitalizacji myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz budowy Muzeum Niepodległości.

Kandydujący na urząd burmistrza Myślenic Jarosław Szlachetka przekazał wieści o tym, że budowa nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic została zapisana w rządowym programie Kolej Plus.

Ważnym wątkiem końca kampanii okazała się jeszcze sprawa ewentualnej reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Myśleniach.

W ostatnich dniach burmistrz Maciej Ostrowski domagał się w trybie wyborczym od Jarosława Szlachetki sprostowania i przeprosin za słowa jakoby Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach została zlikwidowana decyzją radnych jego klubu. Słowa te padły z ust Jarosława Szlachetki na łamach Dziennika Polskiego.

Oprócz sprostowania i przeprosin burmistrz domagał się wpłaty 5000 zł na rzecz fundacji „Nasze Dzieci” przy klinice onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Sąd Okręgowy w Krakowie ten wniosek oddalił, a następnie Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie na to postanowienie.

Kandydujący na urząd burmistrza Jarosław Szlachetka wydał w piątek oświadczenie w tej sprawie.

Poprosiliśmy o komentarz urzędującego burmistrza, ale go nie otrzymaliśmy.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Wybory samorządowe 2018. Cisza wyborcza - co oznacza?

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Program jaki przedstawił Kurowski to w zasadzie jest już w wiekszosci zrobione. Przecież we wszystkich szkołach są inwestycje, zaplecze sportowe. Drogi i chodniki zrobione. Oddluzenie szpitala to chyba pretensje do NFZ bo nie płaci za wykonane usługi. Czytelnictwo? A pomoc finansowa bibliotekom publicznej i pedagogicznej do tej pory to mało? Bieda panie Władysław ie.

Wybrane dla Ciebie

Kibice na meczu Wieczysta - Zagłębie dopingowali swoje drużyny

Kibice na meczu Wieczysta - Zagłębie dopingowali swoje drużyny

Bieg Herosa na Pustyni Błędowskiej za nami. Tak bawili się uczestnicy

Bieg Herosa na Pustyni Błędowskiej za nami. Tak bawili się uczestnicy

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska