https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe muzeum elektroniki. Każdego eksponatu można dotknąć i użyć. Wielka gratka dla fanów elektroniki [ZDJĘCIA]

Piotr Ogórek
Opracowanie:
Muzeum Elektroniki na Wrocławskiej w Krakowie
Muzeum Elektroniki na Wrocławskiej w Krakowie Aneta Żurek/Polska Press
W Krakowie przy ulicy Wrocławskiej działa wyjątkowe muzeum elektroniki. Nie jest to typowe muzeum, ponieważ w przeciwieństwie do takiego zwykłego, tu każdego eksponatu można dotknąć i użyć. A podziwiać można m.in. stare modele konsol do gier, stare komputery, czy radia.

FLESZ - Co Polacy robili w trakcie pandemii. Naukowcy zbadali nasz styl życia

od 16 lat

Krakowskie Muzeum Elektroniki przy ul. Wrocławskiej 8 to prawdziwa gratka dla fanów wszelakich sprzętów elektronicznych. Lwią część kolekcji stanowią stare konsole do gier - SNES, Sega Mega Drive, Gameboy. Do tego oryginalne flipery, czy automaty do gier. Starsi mogą przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, a młodsi mogą zobaczyć, jak wolny czas spędzali ich rodzice.

W muzeum znajdziemy też stare radia, telefony, w tym pierwsze komórki, z kultową Nokią 3310.

Najważniejszą cechą muzeum jest to, że nie ma żadnych szyb czy barierek, a większość zbiorów jest wystawiona tak, aby każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem. W gry można zagrać na w sumie 40 stanowiskach.

Muzeum Elektroniki to nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim ludzie i ich historie, większość z eksponatów posiada ciekawą przeszłość. - Można powiedzieć, że ten sprzęt to nasza pasja i mamy nadzieje, że wystawa jak i kolekcja jeszcze się rozszerzy. Aktualnie pracujemy nad dopieszczeniem naszej ekspozycji tak, abyście Wy zaglądając do nas, dobrze się czuli i mogli zobaczyć coś, z czym się jeszcze nie spotkaliście, co chwile dodajemy ciekawostki z przeszłości tak, aby każda kolejna wizyta mogła was zaskoczyć. Odwiedzając nas macie okazję przenieść się w czasie do czasów kiedy polski przemysł elektroniczny pracował pełną parą, a w każdym polskim domu gościł sprzęt spod znaku Commodore lub Atari. Nie jesteśmy typowym muzeum, ponieważ u nas przewodnik po wystawie nie jest dodatkowo płatny i obydwoje jesteśmy do dyspozycji tak, aby wizyta u nas była czymś więcej niż tylko oglądaniem starej elektroniki - mówią bracia Łukasz i Artur, którzy prowadzą Muzeum Elektroniki.

Zobaczcie na naszych zdjęciach, jakie perełki można zobaczyć w Muzeum Elektroniki. Na żywo eksponaty można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 16 do 20, a w soboty i niedziele od 14 do 20. Oprócz tego muzeum prowadzi kreatywne warsztaty dla grup szkolnych. Zajęcia dla dzieci klas od 1 do 8 prowadzone są codziennie od 8.30 do 16.

Wideo

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska