Z Krakowa przywieźli aż dziesięć medali

Marek Podraza
W Krakowie odbyła się Małopolska Gimnazjada w lekkiej atletyce. Gorlickie reprezentowali mistrzowie powiatu, którzy znakomicie spisali się w rywalizacji z najlepszymi gimnazjalistami z całej Małopolski.

Zawody rozegrano na stadionie sportowym Wawelu Kraków.

- Złoty medal w rzucie oszczepem wywalczyła Aleksandra Śliwa z Kobylanki, uzyskując wynik 29,37 oraz sztafeta z Lipinek w biegu cztery razy sto metrów - informuje Krzysztof Lewek, koordynator ds. sportu w gminie Gorlice.

Zwycięzcy w sztafecie pobiegli w składzie: Patryk Frączek, Szymon Klimczak, Wiktor Kuczaj i Stanisław Szkaradek. Uzyskali czas 48,58.

Natomiast Aleksandra Śliwa w rzucie oszczepem ustanowiła nowy rekord życiowy.

Srebrne medale podczas Małopolskiej Gimnazjady wywalczyła Estera Kłapacz z Brunar w biegu na 100 metrów w czasie 13,38, Patryk Frączek z Lipinek w biegu na 300 metrów w czasie 39,83 oraz Adrian Zieliński z Siedlisk w rzucie oszczepem z wynikiem 32,35.

Brązowe medale dorzucili jeszcze Dagmara Gryboś z Brunar w skoku w dal z wynikiem 4,62 oraz Natalia Pietrusza z Kobylanki w pchnięciu kulą

z wynikiem 9,51.

- Niewiele do medalu zabrakło Dianie Gryboś z Brunar, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 300 metrów. Dystans pokonała w 47,81 - dodaje Lewek.

Z kolei Agnieszka Sikora z Lipinek w biegu na 600 uzyskała czas 1,53,53.

Cieszy fakt, że nasi zawodnicy są widoczni wśród najlepszych lekkoatletów w Małopolsce i uzyskują bardzo dobre wyniki sportowe.

To także zasługa ich trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego z poszczególnych szkół: Magdaleny Klocek z Brunar, Tomasza Świerzowskiego z Lipinek, Jerzego Dziedziaka z Kobylanki oraz Mariusza Fydy z Siedlisk.