- Prawy pas będzie miał 3,25 m szerokości, lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Lewym pasem będą mogły poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 m. Ruch dwoma pasami ruchu w każdym kierunku będzie utrzymany - informuje Kacper Michna, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie.
GDDKiA zapowiada prowadzenie prac związanych z poszerzeniem obu jezdni zakopianki i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu.
Zamkną dwie drogi lokalne odchodzące od ul. Sobieskiego:
- do ul. Sienkiewicza – objazd zakopianką, ul. Słowackiego, ul. Żeromskiego i ul. Kasprowicza;
- w kierunku Krakowa – objazd zakopianką.
Węzeł drogowy w Myślenicach
Budowa węzła na zakopiance w Myślenicach pozwoli na zlikwidowanie sygnalizacji świetlnej, która dotąd regulowała ruchem na skrzyżowaniu zakopianki i ul. Sobieskiego (w pobliżu stacji Orlen). Powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego zostanie zbudowane rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7. Likwidacja świateł i umożliwienie bezkolizyjnego włączania się do ruchu na DK7 zdecydowanie poprawi płynność i bezpieczeństwo.
- Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu będziemy mogli zlikwidować dotychczasowe przejście, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przekraczać Zakopiankę - podkreśla Kacper Michna.
Droga krajowa nr 7 należy do sieci TEN-T (Transeuropejska Sieć Transportowa) i jest istotnym połączeniem komunikacyjnym kraju. Obsługuje zarówno ruch tranzytowy jak i lokalny. Na tym odcinku zakopianki z roku na rok zwiększa się natężenie ruchu. W latach 2020 - 2021 na samym odcinku Jawornik – Myślenice wyniosło ono prawie 47 tys. pojazdów na dobę.
Finansowanie zadania
Wartość prac związanych z budową węzła w Myślenicach to prawie 56 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Amerykańskie samochody w Liszkach. Zlot zabytkowych i nowocz...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Spędź wakacje z wojskiem
