Po kilku dniach przymrozków, w Zakopanem i Tatrach znowu zrobiło się ciepło. Termometry w Zakopanem i okolicznych miejscowościach wskazały dzisiaj plus 15 st. Celsjusza w cieniu.
Wysoka temperatura sprawiła, że niewielka warstwa śniegu sprzed kilku dni stopniała niemal całkowicie. Śnieg ostał się jedynie w zacienionych miejscach i na stokach narciarskich, gdzie armatki pracowały pełną parą przy ujemnych temperaturach.
W nadchodzących dniach synoptycy zapowiadają w trakcie dnia dodatnie temperatury i niewielkie przymrozki nocami. Śnieg ma pojawić się dopiero w piątek i sobotę 29-30 listopada. Termometry mają wskazywać wówczas ok. 0 st.
- W Tatrach szlaki pokryte są niewielką ilością śniegu, pod którym w wielu miejscach zalega lód. Ślisko jest na przymarzniętej ranem ziemi/błocie oraz przy ciekach wodnych, np. przy wodospadzie Siklawa oraz przy Morskim Oku pod Czarnostawiańską Siklawą czy na drodze do Morskiego Oka, należy zachować ostrożność. W miejscach zacienionych (żleby) oblodzenie występuje przez cały czas. Poślizgnięcie się w stromym terenie grozi upadkiem z wysokości. Od wysokości 1800m n.p.m. wprowadzono zagrożenie lawinowe. Wybierając się w wyższe partie, należy posiadać duże doświadczenie górskie, odpowiednią wiedzę oraz sprzęt zimowy (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością obsługi. Należy pamiętać, że dni są coraz krótsze - wycieczkę trzeba zaplanować w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. Latarka/czołówka w plecaku może okazać się niezbędna - ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego parku Narodowego.
Pierwszy stok narciarski na Podhalu zaczął jeździć. - Jest s...
- Oto najniebezpieczniejsze szlaki w Tatrach jesienią. Sprawdź, gdzie trzeba uważać
- Katedra Wawelska zrobiona z lodu. Kopia, ale jaka! To trzeba zobaczyć
- Zakopiańska stacja kolejowa uznana za najlepszą w Polsce. Niedawno została odnowiona
- Największa zimowa atrakcja Gubałówki już gotowa. Tak wygląda w tym roku
