https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakopane: radni nie podnieśli podatków. Okroją diety sobie

Halina Kraczyńska
Mieszkańcy Zakopanego, a jest ich 28 tysięcy, w minionym roku zarobili 853 miliony złotych. Mimo to zakopiańscy radni uznali, że są ciężkie czasy i nie można podnosić podatku od nieruchomości zajętej pod działalność gospodarczą. Nie zgodzili się na 10-procentowe podwyżki.

Czytaj także: W Zakopanem tłumy na Nowy Rok?

- Nie wyobrażam sobie przyszłorocznego budżetu bez tych podwyżek - tłumaczyła radnym Helena Mamcarz, skarbnik miasta. - Oznacza to bowiem, że do kasy miejskiej nie wpłynie 1,6 mln zł.
Niestety, koszty gminy, m.in. na oświatę rosną. - Skoro nie chcecie obciążać mieszkańców, to wskażcie, gdzie szukać oszczędności - mówił radny Zbigniew Szczerba, sam przedsiębiorca, który jednak głosował za podniesieniem podatku.

Opozycyjni radni stwierdzili, że można by ich poszukać w administracji, na która z roku na rok idą coraz większe środki. - A może zacznijmy od siebie - zaproponował Szczerba i zgłosił wniosek o obniżenie kosztów wyjazdów radnych o 50 proc. oraz diet o 20 proc.

Tylko trzech radnych było za, zdecydowana większość się wstrzymała. - Skoro tak, to i burmistrzowi proponuję ograniczyć wynagrodzenie - stwierdził radny Wojciech Tatar. I złożył wniosek, by burmistrzowi obniżyć pensję o 20 proc. oraz delegacje - o 50 proc.

Radny Władysław Łukaszczyk zaś zaproponował, by gmina kupiła kilka fotoradarów i wystawiła je przy głównych ulicach miasta. - Szybko zarobią dla nas te brakujące 1,5 miliona - żartował radny.

Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

"Super pies, super kot!". Zgłoś zwierzaka w plebiscycie i wygraj nagrody!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkaniec
zlikwidować niepotrzebne nikomu stanowiska dla kolesi, zrewidować pozostałe zatrudnienie i okaże sie że nie 1,6 mln a 3 mln sie znajdą.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska