Czytaj także: Kraków: pasażerka wygrała spór z kontrolerami MPK
Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Opola. W jubileuszowych mistrzostwach wzięło udział ponad 50 ekip z całego kraju oraz Ukrainy, Serbii.
Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda, Adrian Stanisz - warto zapamiętać te nazwiska. Gdy wezwiemy karetkę i to właśnie któryś z nich przyjedzie nas ratować, możemy być spokojni. Zrobią wszystko, by jak najszybciej pomóc pacjentowi, bo nie tylko sumiennie wykonują swoją pracę, ale też ją lubią.
- Naprawdę wkładamy w nią wiele serca - mówi Maciej Szwałko. On i jego koledzy bardzo cieszą się z zajęcia drugiego miejsca. - Zwłaszcza że ekipy KPR już w poprzednich latach zdobywały trofea - podkreśla ratownik z Krakowa.
W czym byli najlepsi? Marcin Mikos, rzecznik mistrzostw, zdradza, że krakowscy ratownicy dobrze wypadli zarówno w typowych zadaniach medycznych, takich jak pomoc osobie z zawałem serca, ratowanie poszkodowanych w wypadku drogowym, jak również w zadaniach sprawnościowych, takich jak np. bieg pod górę z ważącym 15 kg defibrylatorem.
- Poradzili sobie także w zadaniach z komunikacji i psychologii, z przeprowadzania wywiadu z rodziną ofiary wypadku, czy podawaniem najbliższym trudnych informacji o stanie zdrowia - dodaje Mikos.
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!