Zamek w Muszynie zostanie podświetlony
Prace przy częściowej rekonstrukcji trwały ponad trzy lata. Przez ten czas średniowieczne ruiny zyskały nową basztę, taras widokowy oraz pomieszczenia muzealne czy gastronomiczne. Atrakcję odwiedzają tłumy turystów. Parkingi są przepełnione. Każdy chce zobaczyć jedną z największych atrakcji w tym sezonie.
Teraz obiekt ma być widoczny także w nocy. W mediach społecznościowych zostały zaprezentowane próbne kolory. Jak na razie podświetlenie jest w fazie testowej.
- Muszyński zamek cieszy się niesłabnącą popularnością. Zaskakujące, że o tej porze roku odwiedza go po kilkaset osób dziennie. Dzisiaj prezentujemy pierwsze, próbne opcje podświetlenia zamku w kolorze. Mam nadzieję, że efekt docelowy zachwyci tak mieszkańców jak i turystów - napisał w mediach społecznościowych Jan Golba, burmistrz Muszyny.
W południowej części fortecy, w miejscu dawnej, letniej rezydencji biskupów Krakowskich znajduje się sala wystawiennicza, a na jej dachu taras widokowy.
Na każdym z pięter można zapoznać się z dziejami Muszyny a także legendami dotyczącymi zamku czy też samej Muszyny. Z ostatniego piętra baszty rozpościera się natomiast panorama na miasto i daje nam wyobrażenie, dlaczego właśnie to miejsce wybrano na lokalizację strażnicy.
Godziny otwarcia zamku i ceny biletów:
Listopad od godz. 10.00 do godz. 16.00
Cennik:
- Bilet cały (dorośli powyżej 18 roku życia) – 10 zł
- Bilet ulgowy (studenci do 26 roku życia, mieszkańcy miasta i gminy Muszyna, seniorzy- kobiety powyżej 60 lat, mężczyźni powyżej 65 lat) – 6 zł
- Bilet grupowy (grupy zorganizowane powyżej 15 osób) – 5 zł
- Bilet bezpłatny – dzieci i młodzież do 18 roku życia.
Na zamkowe wzgórze nie można wprowadzać zwierząt. Wyjątek stanowi pies przewodnik. Historię zamku oraz regulamin zwiedzania dostępny TUTAJ
- Taki prywatnie jest Marcin Janusz, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich
- Tak mieszkają Sławomir i Kajra. To ich urocze gniazdko w Małopolsce
- Darek kocha motoryzację. W garażu ma lincolna z 1974 roku o wadze ponad 2 ton
- Mural „Matki Sybiraczki” odsłonięty. W uroczystości wzięły udział setki uczniów
- Ten serial to hit. Kręcono go w słynnej wiosce romskiej w Maszkowicach