Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapytaj eksperta: MPEC odpowiada

.
Nawiązując do zapytania (e-mail z dnia 13.11.2013 r.) w sprawie możliwości przyłą-czenia do miejskiej sieci cieplnej (m.s.c.) w zakresie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) bu-dynku Wspólnoty Mieszkaniowej, usytuowanego w os. Kazimierzowskim informuję, że z uwagi na brak dokładnego adresu, w celu przygotowania odpowiedzi w sprawie j.w. przyjmuję, że obiekt ten jest już przyłączony do m.s.c. w zakresie ogrzewania i zasilany jest sieciami niskoparametrowymi ze stacji wymienników ciepła (podobnie jak pozostałe budynki w os. Kazimierzowskim w Krakowie).

Warunkiem podłączenia go do m.s.c. w zakresie c.w.u. jest zmiana sposobu zasila-nia poprzez budowę sieci wysokoparametrowej oraz montaż węzła c.w.u. zasilającego instalacje odbiorczą c.w.u. lub montaż dwufunkcyjnego węzła grzewczego c.o. + c.w.u. zasilającego instalacje odbiorcze c.o. i c.w.u.

Taka modernizacja jest możliwa do realizacji pod warunkiem, że potwierdzi ją wyko-nana przez MPEC S.A. analiza opłacalności (czynnikami decydującymi są: odległość budynku od sieci wysokoparametrowych oraz wielkość zapotrzebowania mocy dla po-trzeb c.w.u.).

Do obowiązków Wspólnoty Mieszkaniowej należałoby co najmniej: wystąpienie do naszej Spółki o wydanie warunków technicznych podłączenia budynku do m.s.c. w za-kresie c.w.u. i na ich podstawie wykonanie i uzgodnienie w naszej Spółce dokumentacji technicznej węzła c.w.u., przygotowanie pomieszczenia węzła w celu montażu wymien-nika c.w.u. lub c.o. + c.w.u. oraz wykonania instalacji c.w.u.

Dodatkowo kwestie związane z partycypowaniem przez Odbiorcę i MPEC S.A. w kosztach budowy przyłącza wysokoparametrowego do budynku wymagać będą odręb-nych ustaleń.

Z informacji otrzymanych od naszych odbiorców, którzy wyposażyli swoje użytkowa-ne już budynki w instalację c.w.u. można orientacyjnie przyjąć, że koszt budowy instalacji c.w.u. przypadający na jedno mieszkanie to kwota około 2 500 – 3 500 zł, a koszt podgrzania 1m³ wody ciepłem dostarczonym z sieci ciepłowniczej waha się w granicach 11÷15 zł. W praktyce zależy on m. in. od intensywności zużycia c.w.u., izolacji przewodów rozprowadzających c.w.u. i cyrkulacji, prawidłowości doboru wielkości urządzeń przygotowujących c.w.u.

Decyzja o zmianie źródła ciepła dla potrzeb podgrzewania wody użytkowej pozosta-je w gestii Wspólnoty Mieszkaniowej. I to na jej wniosek, znając adres budynku, mo-żemy przekazać szczegółową ofertę naszej współpracy w zakresie c.w.u.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale ds. Nowych Klientów, telefon: 012 646-53-88.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska