Zarządem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach pokieruje Stanisława Bąk

Marek Podraza
Udostępnij:
Po śmierci Janiny Augustyn zarządem oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach do 30 marca kierować będzie Stanisława Bąk.

W ubiegłym tygodniu w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym - Placówce Wsparcia Dziennego przy ulicy Tuwima, które prowadzi zarząd oddziału powiatowego TPD w Gorlicach odbyło się okolicznościowe spotkanie się spotkanie noworoczne "Kolędujmy z Aniołami". W spotkaniu uczestniczyli rodzice, członkowie zarządu i pracownicy placówek. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłej nie tak dawno prezes ZP TPD w Gorlicach Janiny Augustyn - Mija właśnie miesiąc od śmierci poprzedniej prezes i wspaniałego człowieka Janiny Augustyn. Powierzono mi pełnienie obowiązków prezesa od 1 stycznia do 30 marca. To bardzo trudna i odpowiedzialna rola. Myślę, że wspólnymi siłami będziemy nadal opiekować się dziećmi i prowadzić wielkie dzieło zapoczątkowane przez śp. Janinę Augustyn - mówiła podczas spotkania Stanisława Bąk.

Z jej inicjatywy w placówce zorganizowano konkurs plastyczny, pt. ,,Moja ulubiona kolęda lub pastorałka w kolorach". Celem konkursu plastycznego była popularyzacja kolęd i pastorałek, wybór ulubionej kolędy i rozwijanie kreatywności dzieci. W konkursie udział wzięło 39 dzieci. Prace można było zobaczyć podczas spotkania noworocznego. Konkurs organizowała Izabela Ciemała-Pijanowska i Dorota Januś. - Podobne spotkanie zorganizowaliśmy także w naszej filii w Klubie Jubilat, gdzie również są nasze dzieci. Wspólny śpiew kolęd odbywał się przy akompaniamencie Barbary Koteckiej. W organizację spotkań aktywnie włączyła się Agnieszka Piskorz i Katarzyna Czuma - dodaje prezes, Stanisława Bąk.

Zarząd Oddziału Powiatowego TPD w Gorlicach prowadzi Niepubliczne Przedszkole ,,Chatka Misia Uszatka" przy ulicy Stefana Wyszyńskiego. Do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015 uczęszcza 30 dzieci. W przedszkolu zatrudnione jest dwie nauczycielki, jedna z nich - Agnieszka Kaczmarczyk od pierwszego stycznia została powołana przez zarząd TPD na stanowisko dyrektora przedszkola. - Ponadto w przedszkolu zatrudniona jest kucharka na pełny etat i jeden pracownik niepedagogiczny na umowę zlecenie. Prowadzimy też wymienione wcześniej Środowiskowe Ognisko Wychowawcze - Placówkę Wsparcia Dziennego przy ulicy Tuwima z filią przy ulicy Kopernika 10 w klubie Jubilat - dodaje prezes TPD. Do ŚOW-PWD przy ulicy Tuwima uczęszcza 23 dzieci, a do filii 30 dzieci. W placówce zatrudnionych jest dwóch wychowawców na 1/2 etatu i trzech na umowę zlecenie oraz księgowa obsługująca przedszkole i środowiskowe ognisko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie