- Zawód UX i UI Designera z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Cyfryzacja różnych dziedzin życia powoduje, że firmom zależy na sukcesie ich stron internetowych czy aplikacji. Jednak, aby ten sukces umożliwić, potrzeba specjalistów, którzy będą potrafili zaprojektować je w taki sposób, by produkt posiadał wysokie walory funkcjonalne i wizualne dla użytkowników - mówi kierownik nowych studiów podyplomowych dr inż. arch. Grzegorz Schnotale z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Program studiów został przygotowany tak, by rozwijać praktyczne umiejętności. Studenci uzyskają wiedzę i doświadczenie dotyczące całościowego procesu twórczego produktu cyfrowego oraz pełen projekt do portfolio.
W roku akademickim 2023/2024 partnerem studiów została marka Medicine. Studentom - jak przekazują przedstawiciele Politechniki Krakowskiej - daje to niezwykłą możliwość tworzenia produktów cyfrowych na bazie realnych potrzeb biznesowych, a nawet możliwość stażu dla najlepszych.
Studia User Experience & User Interface Design obejmują dwa semestry zajęć, podczas których realizowany będzie całościowy proces twórczy produktu cyfrowego, bazujący na realnych wyzwaniach projektowych partnera studiów. Uczestnicy studiów przeprowadzą badania potrzeb użytkowników i analizy biznesowe, a także opracują koncepcję produktu, prototypowanie i weryfikacje z użytkownikami. Ostatnim etapem będzie opracowanie spójnej graficznie wizji produktu cyfrowego (aplikacji, strony internetowej, interfejsu, architektury), animacja i jego prezentacja.
Nowe studia podyplomowe w ofercie PK przeznaczone są dla absolwentów dowolnych studiów wyższych I stopnia (licencjackich, inżynierskich) lub II stopnia (magisterskich). Mogą się na nie zdecydować zarówno osoby, które ukończyły kierunki techniczne, jak i absolwenci nauk społecznych i humanistycznych lub innych dziedzin. Termin rozpoczęcia studiów zaplanowany jest na październik br.
Zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym.
- Około połowa odbędzie się stacjonarnie w budynku Politechniki Krakowskiej przy ulicy Podchorążych 1. Drugą część stanowić będą zajęcia realizowane w trybie zdalnym, które staną się doskonałą okazją do przedstawienia doświadczeń projektantów pracujących na co dzień poza granicami Polski, między innymi w Nowym Jorku, Berlinie czy Londynie - tłumaczy dr Grzegorz Schnotale.
Uczestnikom studiów zostanie zapewniony dostęp do pakietu Office 365, narzędzia do prototypowania Figma oraz dostęp do grupy na Teams. W czasie zajęć w laboratoriach komputerowych PK studenci będą mogli korzystać z indywidualnych stanowisk pracy składających się z nowoczesnego komputera i tabletu graficznego.
Rekrutacja na edycję studiów 2023/2024 rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 12 lipca. Liczba miejsc jest limitowana, bowiem - ze względu na indywidualny charakter zajęć - jedna grupa zajęciowa w laboratoriach komputerowych może liczyć do 20 osób. Uruchomione zostaną maksymalnie dwie takie grupy, a zatem limit przyjęć to 40 miejsc.
Zajęcia będą zrealizowane przez wykwalifikowaną kadrę praktyków. Jednostką prowadzącą studia jest Katedra Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Zapisy na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV

- Oto najpiękniejsze wodospady w Małopolsce. Te miejsca zachwycają!
- Restauracje i kawiarnie z widokiem na Kraków. TOP 12 miejsc na wyjątkowe spotkanie
- Horoskop miłosny na lato 2023!
- Gdzie na lody w Krakowie? Oto miejsca polecane przez internautów
- Dla kierowców z Małopolski ta droga będzie bramą na południe Europy. ZDJĘCIA