Już w piątek rano w miejscowości Stara Wieś 19-letnia mieszkanka tejże miejscowości kierując samochodem marki VW Golf nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji. Do szpitala z urazem głowy trafiła 19-letnia pasażerka golfa.
Do drugiego wypadku doszło w niedzielę w miejscowości Tymbark. Kierująca samochodem marki Mercedes, 32-letnia mieszkanka Bilska, również nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca pojazdem doznała ogólnych potłuczeń. Jednak ze względu na zaawansowaną ciążę trafiła do szpitala.
Ponato policja odnotowała aż 10 kolizji drogowych. W ich wyniku uszkodzeniu uległo 18 pojazdów, jeden znak drogowy oraz lampa uliczna. Sprawcy zostali ukarani mandatami. Wszyscy byli trzeźwi.
Policja apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. - Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych, zbyt małe odstępy od poprzedzającego pojazdu oraz brawura to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków - mówi Stanisław Piegza, p.o. rzecznika prasowego limanowskiej policji. - Przy takiej pogodzie kierowcy powinni przede wszytskim myśleć i próbować przewidzieć pewne sytuacje, bo droga hamowania na śliskiej nawierzchni jest o wiele dłuższa.
- Wszystkie drogi na terenie powiatu są przejezdne. W terenie na bieżąco usuwają śnieg i błoto pośniegowe 23 jednostki. Staramy się monitorowac sytuację i utrzymywać drogi tak, aby były "czarne" - informuje Marek Urbański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej. - Do dyspozycji mieszkańców jest specjalny całodobowy numer alarmowy 18 3372 381, gdzie można poinformować dyżurnego na bazie o wszelkich utrudnieniach na powiatowych drogach, które będą możliwie najszybciej usuwane.
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Skatował go za kobietę