Złoto, srebro i brąz młodych myśleniczan w Pucharze Polski w sumo

Archiwum sekcji zapaśniczej Dalinu Myślenice
Sumo. Trzy medale zdobyli zawodnicy Dalinu Myślenice podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów, który odbył się w Warszawie.

W imprezie uczestniczyło 190 zawodników z 21 klubów. Turniej był jednym z etapów kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Dalin, pod okiem Ryszarda Szpakiewicza, reprezentowało siedmiu zawodników.

Na najwyższym stopniu podium w kat. 55 kg stanął Krzysztof Szpakiewicz. Stoczył cztery walki, w finale pokonał kolegę klubowego Adriana Poradzisza, który w tym roku po raz pierwszy walczył w grupie kadetów.

Brązowy medal w kat. 75 kg wywalczył również debiutujący w kadetach Jan Mastela. Przegrał jedynie z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna, a w walce o brązowy medal pokonał Michała
Grzempowskiego z Kobylina.

Kadet Jakub Miska, rywalizujący także w kat. 75 kg, miał bardzo niekorzystne losowanie. Przegrał z późniejszymi medalistami: Michałem Stawarskim z Zamościa i z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna, zajmując dziewiąte miejsce.

Nie powiodło się młodzikom. Wojciech Łętocha w pierwszej walce w kat. 40 kg uległ kontuzji i został wycofany z dalszych walk. Antoni Starzec – brązowy medalista PP w Kielcach - nie miał szansy się wykazać w kat. 45 kg, gdyż lekarz nie dopuścił go do zawodów. Ubiegłoroczny złoty medalista Mikołaj Łętocha w eliminacjach w kat. 55 kg wygrał trzy pojedynki, ale przegrał powtórzoną walkę z Adamem Gryniewskim z Podlasia Białystok i nie zakwalifikował się do półfinału, zajmując piąte miejsce.

W pierwszym dniu zawodów obradował Zarząd Polskiego Związku Sumo. Podjął decyzję m.in. o przydzieleniu organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Polski Kadetów. Odbędą się one w ostatni weekend września w Myślenicach.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Złoto, srebro i brąz młodych myśleniczan w Pucharze Polski w sumo - Dziennik Polski