MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana na stanowisku komendanta policji w powiecie krakowskim. Mł. inspektor Jacek Rosół wrócił jako szef jednostki

Barbara Ciryt
Mł. insp. Jacek Rosół został komendantem powiatowym policji w Krakowie, zastąpił insp. Jacka Cholewę
Mł. insp. Jacek Rosół został komendantem powiatowym policji w Krakowie, zastąpił insp. Jacka Cholewę KPP Kraków
Młodszy inspektor Jacek Rosół został komendantem powiatowym policji w Krakowie. Przyszedł z komendy w Miechowie i zastąpił inspektora Jacka Cholewę. Tymczasem Cholewa zajął jego miejsce w Miechowie. Nowego szefa policji powiatu krakowskiego na stanowisko wprowadził I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie inspektor Maciej Kubiak.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku I zastępcy komendanta wojewódzkiego i  wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Przywitano gości, a następnie zostały odczytane rozkazy personalne komendanta wojewódzkiego, czyli powierzeniu obowiązków służbowych na stanowisku komendanta powiatowego policji w Krakowie młodszemu inspektorowi Jackowi Rosołowi oraz o powierzeniu obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie inspektorowi Jackowi Cholewie. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia pożegnania i przywitania ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Insp. Maciej Kubiak, zastępca komendanta wojewódzkiego gratulował dotychczasowej służby obu komendantom - Cholewie, który przenosił się do Miechowa i Rosołowi, który zajmuje stanowisko w powiecie krakowskim. Podkreślił, że jest pewien jakości pełnionej przez komendantów służby na nowych stanowiskach.

W uroczystości wzięła udział również starosta krakowski Elżbieta Burtan, która dziękowała insp. Cholewie za dotychczasową współpracę z samorządem, gratulowała też mł. insp. Jackowi Rosołowi objęcia stanowiska z przekonaniem o dalszej owocnej współpracy policji ze starostwem w celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

W uroczystości uczestniczyli także prokurator okręgowy w Krakowie Piotr Grądzki, zastępca dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Rafał Kania, kapelan Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ks. kan. Krzysztof Bogdał oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. 

Odchodzący z KPP Kraków insp. Jacek Cholewa podziękował staroście i prokuratorowi za dotychczasowe wsparcie i współpracę. Dziękował także kadry kierowniczej i pracowników komendy, których nazywa profesjonalistami. 

Następnie mł. insp. Jacek Rosół dziękował za wsparcie, zapewniał, że utrzyma dotychczasowy poziom swoich obowiązków służbowych. Przypomniał, że z samorządami i kadrą KPP Kraków współpracował wcześniej przez wiele lat.

Nowy komendant KPP Kraków

Mł. insp. Jacek Rosół służbę w policji rozpoczął w 2000 roku. Swoją ścieżkę kariery zawodowej rozpoczął w Komisariacie Policji w Skale. Od 2007 roku obejmował już stanowiska kierownicze w policji. Swoją karierę rozwijał początkowo jako kierownik Ogniwa Kryminalnego w Komisariacie Policji w Skale, następnie w tej samej jednostce piastował stanowisko zastępcy komendanta komisariatu, kolejno został kierownikiem Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, a następnie awansował na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Od 1 sierpnia 2018 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego policji w Krakowie, a od 3 grudnia 2018 roku został powołany na to stanowisko. Od 9 lutego 2023 r. pełnił obowiązki na stanowisku komendanta powiatowego policji w Miechowie, z kolei od 15 maja 2023 roku został powołany na to stanowisko. Obecnie, 19 czerwca 2024 roku zostały mu obowiązki służbowe na stanowisku komendanta powiatowego policji w Krakowie.

Prelekcje policyjne w szkołach i prezentacje radiowozów

Cyberzagrożenia i porady na wakacje. Policjanci z powiatu kr...

Polski Fiat sprzed 51 lat!

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Zmiana na stanowisku komendanta policji w powiecie krakowskim. Mł. inspektor Jacek Rosół wrócił jako szef jednostki - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska