Na zachodzie Polski w akcji związanej z powodzią brało udział prawie 200 żołnierzy 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego z trzech batalionów: 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie, 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, 6. Batalionu Logistycznego.
Żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej ze skutkami powodzi na zachodzie Polski walczyli w miejscowościach: Głogów, Czerna, Pęcław, Nosowice, Stare Serby. Krakowscy spadochroniarze nieśli pomoc w dzień i w nocy.
6. Brygada Powietrznodesantowa to wojskowa formacja z Krakowa, w skład której wchodzą spadochroniarze. Może wykonywać zadania jako desant spadochronowy lub prowadzić działania desantowo - szturmowe przy wykorzystaniu śmigłowców.
Integralną, specyficzną sferę zadań, stanowią powinności 6. Brygady Powietrznodesantowej, wykonywane w ramach Operacji Pokojowych ONZ i NATO.
W wypadku trwającego konfliktu zbrojnego, 6. Brygada Powietrznodesantowa przygotowana jest do prowadzenia działań taktycznych, w celu wymuszania pokoju (jak np. w Kosowie, w 2000 roku) oraz działań stabilizacyjnych (Irak 2004-05 i Afganistan 2007-2012).
Od 1 lipca tego roku żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej stanowią trzon rocznego dyżuru Grupy Bojowej Unii Europejskiej, która jest w gotowości do reagowania w odległości do 6 tys. km od Brukseli.
W przypadku zagrożenia, klęsk żywiołowych żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej niosą pomoc mieszkańcom. Tak było teraz na terenach Zachodniej Polski.
F-35: Najnowsze myśliwce dla polskiego wojska
