Żużel. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) awansował do półfinału indywidualnych MP

Piotr Pietras
Artur Czaja
W piątek na torze w Poznaniu rozegrany został turniej ćwierćfinałowy indywidualnych mistrzostw Polski, w którym wystąpili dwaj żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów: Artur Czaja i Artur Mroczka. Do półfinału awansował tylko pierwszy z nich.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Piotra Protasiewicza, który zgromadził 12 pkt i wyprzedził Adriana Miedzińskiego (12 pkt) oraz tercet: Kacper Woryna, Norbert Kościuch i Szymon Woźniak (wszyscy po 11 pkt).

O pozostałe trzy miejsca premiowane awansem do półfinału w Ostrowie Wlkp. trzeba było rozegrać wyścig dodatkowy. Wystąpili w nim czterej zawodnicy, którzy w turnieju głównym uzbierali po 9 pkt. W wyścigu barażowym jako pierwszy na mecie zameldował się Jarosław Hampel, który wyprzedził Michała Łopaczewskiego, wspomnianego Czaję oraz Krzysztofa Jabłońskiego. Ten ostatni w turnieju półfinałowym w Ostrowie Wlkp. będzie rezerwowym.

Mroczce niewiele zabrakło do awansu. Zdobył 8 pkt i zakończył zawody ma 10. miejscu.

Z tarnowskiej ekipy dzień wcześniej w turnieju w Krośnie awans wywalczył Patryk Rolnicki.