Zwycięski krok siatkarzy AZS AGH Kraków na drodze do półfinału

Krakowscy akademicy wykonali pierwszy krok do awansu
Krakowscy akademicy wykonali pierwszy krok do awansu Andrzej Wiśniewski
I liga siatkarzy. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off AZS AGK Kraków wygrał na wyjeździe ze Ślepskiem Suwałki 3:0.

W pierwszym secie początkowo gra była wyrównana. Potem, m.in. za sprawą trudnych zagrywek Jana Fornala, zaczęli przeważać krakowianie. Ich przewaga wzrosła do 5 punktów. Suwałczanie próbowali odrobić strat, ale głównie udane zagrania Arkadiusza Żakiety zapewniły wygraną ich rywalom.

Podobny przebieg miała druga odsłona spotkania. Goście skutecznie punktowali przeciwników, którzy nie mieli recepty na ich powstrzymanie. Ci ostatni zdołali zmniejszyć straty do 3 punktów, jednak błędy popełnione w końcówce seta kosztywały ich przegraną.

W trzeciej partii krakowianie znowu odskoczyli gospodarzom na 4 punkty. Wprawdzie potem suwalczanie byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale goście ponownie się zmobilizowali i pewnie zwyciężyli.

Ślepsk Suwałki – AZS AGH Kraków 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Zwycięski krok siatkarzy AZS AGH Kraków na drodze do półfinału - Dziennik Polski