Mateusz Bartków strzelił swą pierwszą bramkę ligową w tym sezonie
Mateusz Bartków strzelił swą pierwszą bramkę ligową w tym sezonie Andrzej Wiśniewski
I liga piłkarska. W zaległym meczu 20. kolejki, przełożonym z 3 marca z powodu złego stanu boiska, Puszcza Niepołomice pokonała u siebie GKS Katowice 1:0.

Puszcza po raz drugi w tym sezonie pokonała GKS (11 sierpnia wygrała 2:1). To jej dziewiąte zwycięstwo sezonie (siódme u siebie). Tym cenniejsze, że odniesione w starciu z wiceliderem tabeli.

Początkowo gospodarze długo rozgrywali piłkę na swojej połowie boiska. Prowadzenie uzyskali po centrze Marcina Stefanika z rzutu rożnego i celnej „główce” Mateusza Bartkowa.

W 37 min mogło być 2:0, ale Mateusz Abramowicz najpierw obronił strzał Stefanika, a po chwili dobitkę Bartosza Żurka. Goście szukali okazji do wyrównania, jednak strzał Adriana Frańczaka był bardzo niecelny.

Po przerwie obie ekipy miały okazje do zmiany wyniku. W 55 min Grzegorza Goncerza uprzedził Piotr Stawarczyk. W rewanżu Konrad Stępień strzelił nad poprzeczkę, a rzut wolny Stefanika obronił Wierzbicki.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Bartków 25.

Puszcza: Staniszewski – Bartków, Czarny, Stawarczyk, Stępień – Fryc (74 Ryndak), Uwakwe, Stefanik, Drzazga (45 Domański), Żurek (61 Szewczyk) – Orłowski.

GKS: Abramowicz (46 Wierzbicki) – Frańczak, Klemenz, Kamiński, Słaby – Błąd, Poczobut, Zejdler (58 Foszmańczyk), Prokić, Skrzecz (66 Słomka) – Goncerz.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Kamiński, Zejdler. Widzów: 720.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: 1. liga. Wygrana Puszczy Niepołomice na własnym boisku z wiceliderem tabeli GKS Katowice - Dziennik Polski