Fragmenty pamiętników pochodzą z książek: Andrzeja Ćmiecha „Diariusz dni grozy w Gorlicach”, Jana Benisza pt. „Inwazja”, Jana Budackiego pt. „Pamiętnik z okresu walk pozycyjnych pod Gorlicami 1914-1915”, Stanisława Feliksa Grąglowskiego pt. „Pamiętnik z inwazji rosyjskiej w Gorlicach w latach 1914-1915”, Władysława Kijowskiego pt. „Pamiętnik inspektora policji w Gorlicach (1914-1915)”, Jana Sikorskiego pt. „Moje wspomnienia z lat młodzieńczych, w 50. rocznicę bitwy pod Gorlicami”, Ks Bronisława Świeykowskiego pt. „Z dni grozy w Gorlicach”.
100. rocznica bitwy pod Gorlicami [INTERAKTYWNY PAMIĘTNIK]
Mateusz KaperaMija 100 lat od bitwy pod Gorlicami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was interaktywny pamiętnik, który przypomina o tym historycznym wydarzeniu. W każdym kolejnym wydaniu zaprezentujemy kolejne 7 dni wspomnień ludzi, którzy żyli w tym trudnym okresie. Interaktywny pamiętnik jest przygotowywany przy współpracy z pracownikami Pawilonu Historii Miasta Gorlice.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.