48. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie
Sztuka ludowa znów zawitała na krakowski Rynek Główny. W piątek, 2 sierpnia, stoiska wypełniły się lokalnym rękodziełem. Już pierwszego dnia Targów nie brakowało chętnych, by pooglądać lub zakupić coś wyjątkowego. W piątkowy wieczór, o godz. 19.00 na scenie Targów pojawi się Zespół Folkezz.
Z kolei oficjalne otwarcie 48. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej nastąpi w poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 15. Tego dnia występy zespołów folklorystycznych rozpoczną się od godz. 12.00. Poniedziałek na targach będzie - Dniem Słowackim. Tegoroczna edycja targów potrwa do 18 sierpnia. Targi można odwiedzać codziennie w godzinach 10.00–22.00.
Targi to przede wszystkim ogromna wymiana kulturowa. Do stolicy Małopolski znów zjechali się artyści, rzemieślnicy, miłośnicy sztuki, rękodzieła i rzemiosła z różnych krajów. Dodatkowo, przez cały okres trwania targów jest dostępna strefa gastronomiczna, w której uczestnicy mają okazję degustować tradycyjne potrawy z wielu regionów Polski.
Od lat Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej są harmonijnym połączeniem tradycji i twórczości, oferując naukę dawnych rzemiosł, aktywne i twórcze spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze. To wyjątkowe wydarzenie wyróżnia się żywą i dynamiczną formułą, bliskością autentycznej tradycji oraz spotkaniami z inspirującymi ludźmi. Targi to nie tylko miejsce handlu i wystawiania prac, ale również platforma wymiany doświadczeń, integracji kultur i budowania mostów między artystami i widzami. To wyjątkowe wydarzenie, które podkreśla znaczenie i piękno sztuki ludowej we współczesnym świecie.
Scena Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej znów będzie tętnić życiem. Pojawią się na niej znane polskie zespoły folkowe, a także artyści ze Słowacji, z Węgier, Ukrainy, Estonii, Czech, Bułgarii, Litwy i Łotwy.
Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane przez IMAGO Centrum Sztuki Ludowej sp. z o.o. to największe wydarzenie promujące autentyczną sztukę ludową w Krakowie.
Historia Targów
Historia Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej sięga lat 70. XX wieku. Po raz pierwszy zorganizowała je CEPELIA, by ukazać szerokiemu gronu odbiorców bogactwo i różnorodność kultury ludowej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Na przestrzeni lat targi stały się największą i najbardziej wszechstronną prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Od początku targom towarzyszył zamysł ratowania odchodzącej w przeszłość́ autentycznej kultury ludowej – materialnej i niematerialnej.




Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?
