Do wypadku doszło na trasie w Dolinie Gąsienicowej. Na miejsce wypadku narciarski zjechali ratownicy TOPR stacjonujący na Kasprowym Wierchu. Wezwali oni na miejsce śmigłowiec. Ranna narciarka została wciągnięta na pokład śmigłowca i przetransportowana do szpitala.
Choć warunki na trasach są nadal dobre, w Tatrach panują trudne warunki do wędrówek. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.
- Na szlakach w wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Wciąż utrzymuje się tam gruba warstwa śniegu, który w większości jest mokry, ciężki i przepadający, mogą występować jednak miejsca, gdzie pokrywa śnieżna jest twarda. Jest bardzo ślisko. Dodatkowe utrudnienie stanowi niski pułap chmur, który wraz z opadami deszczu ze śniegiem znacznie ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie. Takie warunki wymagają dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC - wraz z umiejętnością posługiwania się nim) oraz bardzo dobrej oceny lokalnego zagrożenia lawinowego w terenie. Na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk panują zróżnicowane warunki - śnieg miejscami jest wytopiony do asfaltu/kamieni, gdzie indziej wciąż się utrzymuje bądź występują oblodzenia i błoto pośniegowe - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Tatry. Na Kalatówkach śmigali na starych nartach. To były na...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
