https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Gut-Mostowy - wiceminister ds. turystyki z tytułem Doktor Honoris Causa

Łukasz Bobek
Andrzej Gut-Mostowy (z prawej) odebrał tytuł Doktora Honoris Causa przyznany przez International Business School w Sofii
Andrzej Gut-Mostowy (z prawej) odebrał tytuł Doktora Honoris Causa przyznany przez International Business School w Sofii Archiwum Andrzeja Guta Mostowego
International Business School w Sofii w Bułgarii nadała tytuł honorowy Doktora Honoris Causa za zasługi na rzecz rozwoju turystyki Andrzejowi Gutowi-Mostowemu, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność władzom uniwersyteckim i kolegom akademickim za to wielkie wyróżnienie. Jestem zaszczycony, serdecznie dziękuję. Jest to wyraz uznania nie tylko mojej osoby, ale całego zespołu, który wspiera współpracę polsko-bułgarską na licznych polach turystyki i nauki. Współpraca i dialog ze wszystkimi środowiskami związanymi z szeroko rozumianą turystyką jest dla mnie podstawą w codziennej pracy. Jestem otwarty na dzielenie się dobrymi praktykami, sprawdzonymi rozwiązaniami na rzecz rozwoju turystyki - powiedział Gut-Mostowy podczas odbierania tytułu.

Akademicki tytuł naukowy to docenienie zaangażowania w prace na rzecz bezpiecznego rozwoju turystyki i innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniły się do wsparcia branży. m. in. podczas światowej pandemii.

- Sytuacja branży turystycznej w Polsce i na świecie w trakcie pandemii COVID-19 była bardzo skomplikowana m.in. ze względu na dwuletnie ograniczenia w funkcjonowaniu. W tym trudnym okresie byłem odpowiedzialny za opracowanie programów pomocowych - Polski Bon Turystyczny, Turystyczny Fundusz Zwrotów, Turystyczny Fundusz Pomocowy oraz pakiet ustaw,   składających się na Tarczę Antykryzysową. Te instrumenty dały szereg rozwiązań o charakterze horyzontalnym dla branży turystycznej - zaznaczył wiceminister odpowiedzialny za turystykę.

Na przestrzeni ostatnich lat zaszły ogromne zmiany w turystyce w związku z poszukiwaniem destynacji dostępnych samochodem, blisko obszarów cennych przyrodniczo i dających możliwość regeneracji. Program „Polskie Uzdrowiska” został skierowany do wszystkich gmin uzdrowiskowych oraz posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej. 50 gmin uzdrowiskowych w całej Polsce otrzymało bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 5 mln złotych ze środków pochodzących z czwartej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polskie Uzdrowiska. W sumie ponad 240 mln zł, które wspomagają samorządy, które ucierpiały w czasie epidemii COVID-19. Program Polskie Uzdrowiska został opracowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów - przypomniał wiceminister. Program wsparcia gmin górskich w trakcie pandemii COVID-19 to kolejne rozwiązanie pomocowe, o którym wspomniał wiceminister. W ramach naboru wniosków o środki z programu wsparcia wprowadzonego Uchwałą Rady Ministrów w styczniu 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego, jako narzędzia ograniczania skutków epidemii COVID-19, wnioski złożyły 202 gminy położone na obszarach górskich.

W niedzielę otwarty zostanie nowy park rozrywki w gminie Ochotnica Dolna. Miejsce to jest przeznaczone właściwie dla całych rodzin.

W Ochotnicy Dolnej powstał park rozrywki z prawdziwego zdarz...

od 16 lat
Wideo

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska