https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Art & Food Bazar w Krakowie. Na Starym Kleparzu królowały specjały kuchni z całego świata

Piotr Tymczak
Na Starym Kleparzu odbyła się kolejna edycja wydarzenia Art & Food Bazar.
Na Starym Kleparzu odbyła się kolejna edycja wydarzenia Art & Food Bazar. Anna Kaczmarz
W niedzielę, 14 maja, na Starym Kleparzu odbyła się kolejna edycja wydarzenia Art & Food Bazar. Na straganach można było zjeść potrawy od lokalnych wystawców, którzy z pasją przygotowują najlepsze pozycje z kuchni całego świata. Nie zabrakło również rękodzieła, pysznej kawy i herbaty oraz wielu słodkości.

"Art & Food Bazar to cykliczne wydarzenie kulinarne, które powstało z miłości do śródziemnomorskich targowisk i Starego Kleparza. Targi stanowią jedną z ciekawszych atrakcji kulinarnych Krakowa, a grono wystawców zachwyca podniebienia bazarowiczów" - informowali organizatorzy wydarzenia.

Nie przez przypadek na lokalizację wybrano Stary Kleparz. To najstarsze działające nieprzerwanie targowisko Krakowa, założone w połowie XIV wieku. Niegdyś stanowił Rynek osobnego miasta – Kleparza – przylegającego do Krakowa od północy. Obecnie klienci znajdą tu tradycyjne polskie jedzenie, świeże warzywa i owoce, kwiaty, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, jak również specjały z różnych stron świata. Oferowane są lokalne wyroby z Krakowa i okolic.

W weekend wielu mieszkańców wybrało się na Zakrzówek.

Sezon letni w Krakowie rozpoczęty? Na zamkniętym Zakrzówku j...

Stary Kleparz to miejsce z tradycjami. Już od ponad 600 lat nieprzerwanie handluje się tam najlepszymi rodzimymi towarami, ale także specjałami kulinarnymi z innych krajów.

Wzrósł koszt produkcji wędlin

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska