Od 1,8 do 4,7 mln zł
KEGW na realizację zadania zamierza przeznaczyć 2,7 mln zł. Złożone oferty mieszczą się w przedziale od 1,8 do 4,7 mln zł.
Wybrany wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację zadania, czyli budowę zbiornika retencyjnego na os. Grębałów o pojemności min 600 m³ wraz z kanałem opadowym oraz drogą techniczną umożliwiającą czyszczenie i konserwację nowej infrastruktury.
Redukcja ryzyka powodziowego
KEGW przygotowuje się do budowy kolejnych dwóch zbiorników retencyjnych przy ul. Burzowej oraz przebudowy części istniejącego otwartego rowu. Powstające nowe zbiorniki będą miały kluczowy wpływ na poprawę zarządzania wodami opadowymi, ale także zredukują ryzyko powodziowe w obszarze zlewni rowu Burzowa. Warto zaznaczyć, że przez ten rejon Krakowa przepływa kilka rzek, które w czasie intensywnych opadów zwiększają swoją objętość, powodując lokalne podtopienia. To m.in. Burzowiec, Baranówka, czy Struga Rusiecka.
Budowa zbiorników jest częścią Planu Ograniczenia Skutków Powodzi oraz Odwodnienia Miasta Krakowa. Działania służą adaptacji miasta do zmian klimatu. W ramach realizacji planu w ciągu najbliższych lat podobne zbiorniki zostaną zbudowane w innych częściach miasta m.in. na osiedlach: Kabel, Kostrze, Rybitwy, Przewóz, Bronowice, Prądnik Biały czy Prądnik Czerwony.
Bolt nagra pasażerów

- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów