Nasza Loteria

Bajkowa zima na Przehybie. To istna dzika kraina śniegu z widokiem na Tatry. Śniegu nie brakuje także w Beskidzie Wyspowym

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Bajkowa zima w Beskidzie Sądeckim i Wyspowym
Bajkowa zima w Beskidzie Sądeckim i Wyspowym Schronisko PTTK Przehyba
Zima zawitał w Beskidach Sądeckim i Wyspowym. Bajkowo jest na Przehybie. Niesamowite widoki na Tatry można podziwiać z punktu widokowego przy schronisku. Także zimowe krajobrazy można podziwiać w górnych partiach na terenach Limanowszczyzny. Panują tam istnie zimowe warunki i wszystko na to wskazuje, że zostanie tam na dłużej.

Szlaki turystyczne na Przehybę

Przehyba to szczyt górski w zachodniej części Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, najwyższy punk to 1175 m n.p.m. Leży niedaleko najwyższego szczytu pasma górskiego – Radziejowej i słynie głównie ze znajdującego się tam schroniska PTTK oraz pięknych widoków na Tatry. Na szczyt można dotrzeć z różnych miejscowości, mając do wyboru kilka szlaków turystyczny.

  • Wyruszając ze Szczawnicy mamy do wyboru dwa szlak niebieski -to szlak bardzo stromy i wymagający. Czas przejścia trasy to około 3:30 godz. – 9,5 km lub szlak zielony ze Szczawnicy, również bardzo stromy i męczący. Czas przejścia to około 3:40 godz. – 9,5 km.
  • Szlakiem zielonym z Jazowska na Przehybę dojdziemy w 4 godziny, jest to długi, ale łagodny odcinek z ładnymi widokami, jednak większość wędrówki odbywa się przez las.
  • Szlak żółty ze Starego Sącza na Przehybę jest bardzo długi, prawie sześć godzin a do pokonania jest 16 km, można rozważyć nocleg w schronisku PTTK.
  • Najkrótszy i najłatwiejszym szlakiem do schroniska na Przehybie jest trasa turystyczna z Gabonia drogą asfaltową. Czas jej przejścia to 2:15 godzin– 6,5 km. Idealna dla rodzin z dziećmi, czy rowerzystów. Po drodze piękne widoki, wiaty oraz ławeczki, szczególnie w upalne dni górki strumyk oraz mnóstwo drzew dostarczający przyjemne ochłodzenie. Jest tam również kaplica św. Kingi, gdzie odbywają się msze św.

    COMPONENT {"params":{"id":"22023525"},"component":"single_article"}

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska