W ramach współpracy obie strony zobowiązały się do realizacji szeregu inicjatyw, przyczyniających się do poprawy jakości powietrza oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Wśród głównych punktów umowy znajdują się:
- wdrożenie technologii związanych z paliwami alternatywnymi, w szczególności dotyczących wodoru oraz innych gazów odnawialnych i niskoemisyjnych,
- prowadzenie prac rozwojowych i inwestycyjnych na terenie gminy Czarny Dunajec w zakresie paliw gazowych,
- realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych w obszarze niskoemisyjnych paliw alternatywnych,
- wdrożenie innowacyjnych technologii w ramach wspólnych projektów.
– Umowa o współpracy między PSG a Miastem i Gminą Czarny Dunajec jest znaczącym krokiem w kierunku realizacji innowacyjnych na skalę całego kraju rozwiązań energetycznych. Ta partnerska inicjatywa nie tylko przyniesie korzyści środowiskowe dla mieszkańców i turystów, ale jest także przykładem synergii pomiędzy największym w Polsce Operatorem Systemu Dystrybucyjnego gazu ziemnego a jednostką samorządu terytorialnego, stanowiąc inspirację dla innych miast i gmin do podejmowania podobnych działań – podsumował Paweł Firlej, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie.
Polska Spółka Gazownictwa zrobiła w marcu br. duży krok w kierunku dystrybucji wodoru, uzyskując dla pierwszego w Polsce gazociągu Świadectwo Oceny Technicznej w zakresie przesyłu gazu ziemnego z jego domieszkami do 20 proc. objętości. Również w pierwszym kwartale tego roku PSG rozpoczęła współpracę z niemieckim operatorem dystrybucji gazu Gasnetz Hamburg. Jej celem jest m.in. rozwój w spółce kompetencji związanych z budową wodorociągów.
Wjechała autem na tory w Nowym Targu, gdy opadał szlaban. Za...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
