– Jeżeli będziemy razem, nawet w obliczu najtrudniejszych wyzwań, to wtedy możemy mieć nadzieję – zaznaczył ks. Michał Grzesiak, duszpasterz wspólnoty.
Stwierdził, że uczestnicy wydarzenia będą tańczyć belgijkę, by się zintegrować i spotkać z drugim człowiekiem. Podkreślił, że sam św. Jan Paweł II mówił, ze człowiek jest drogą Kościoła. Przypomniał również, że w niedzielę, 13 października stypendystów będzie można spotkać na Białych Morzach, gdzie metropolita krakowski odprawi Mszę św., a także w parafiach św. Jadwigi na Krowodrzy i w Pychowicach.
– Widok autentycznej wdzięczności, bycia razem i tego, że zależy im, by nie tylko przyjmować, ale dzielić się dobrem, sprawia, że wierzę, że jestem w najwspanialszym miejscu na świecie – powiedział o swej posłudze.
Dzień Papieski jest świętem stypendystów fundacji
Szefowa krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Hanna Maszewska podkreśliła, że Dzień Papieski jest świętem stypendystów fundacji: "To moment, gdy wychodzimy na ulice i do kościołów, by podziękować ludziom za ich ofiary i za to, że nam pomagają" – mówiła. Zaznaczyła, że belgijkę odtańczyło 180 stypendystów i nazwała tę wspólnotę swoją rodziną.
Jakub Chmiel, stypendysta fundacji stwierdził, że jej członków nazywa się „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II” i dzięki temu mogą oni przybliżać całemu światu to, kim był papież i jego naukę. –
- Myślę, że jego przesłanie, które miał dla świata, wciąż w nim faluje i do nas dochodzi. Przez długi czas nie znałem papieża, ale rok temu stwierdziłem, że miał na moje życie duży wpływ, ponieważ gdyby nie on, nie powstałaby fundacja, a moje życie wyglądałoby całkowicie inaczej – podkreślił.
XXIV Dzień Papieski
W niedzielę, 13 października, w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzony będzie XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.Tego dnia o godz. 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie metropolita krakowski przewodniczyć będzie Mszy św. z udziałem stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
