„Pewnie wrócił na zwycięską ścieżkę” – ocenił występ „Boom Booma” branżowy portal Boxer.org. Wszyscy sędziowie w tym pojedynku punktowali w stosunku 60:52.
Przypomnijmy, że Łukasz Pławecki w połowie lipca ub. roku w pojedynku z Janem Czerklewiczem w Mrągowie musiał ostatecznie uznać wyższość 26-letniego rywala jednogłośną decyzją sędziów.
Wcześniej „Boom Boom” odniósł sześć zawodowych zwycięstw i zanotował dwa remisy. Dwukrotnie boksował u siebie, w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Najpierw w listopadzie 2021 roku zremisował ze Słowakiem Radoslavem Estocinem, a następnie w styczniu 2023 okazał się lepszy od czarnoskórego Hiszpana Emmanuela Feuzeu.
36-letni zawodnik z Nowego Sącza zanim rozpoczął swoją przygodę z boksem, osiągał wielkie sukcesy w kickboxingu (K-1). Sądeczanin jest jedynym Polakiem posiadającym tytuł Zawodowego Mistrza Świata federacji ISKA. W 2021 roku zdecydował się na zakończenie kariery kickboxerskiej i przejście na boks zawodowy. Pławecki był m.in. mistrzem świata WFMC (kat. półśrednia 77 kg, 2019 rok), mistrzem świata IPCC (K1, 2018), mistrzem WKA (waga półśrednia -77 kg, 2018) czy mistrzem Celtic Gladiator (waga lekka -70 kg, 2017).
- Im dłużej jestem w boksie tym widzę więcej różnic, to inny sport. W boksie zawodowym najważniejsze jest budowanie pozycji w rankingu, rekordu, a w kickboxingu po prostu stoczenie dobrej walki plus jakieś znajomości gdzie mogą cię później wcisnąć na galę. A jeśli jesteś popularnym sportowcem to wezmą cię, bo chcą cię oglądać i dobrze sprzedajesz bilety. W boksie to nie jest tak, że się krzyknie na kogoś i ma się walkę z kimś dobrym, karierę trzeba budować nieraz latami. Są różne ku temu sposoby: branie trudnych walk i ich wygrywanie bądź przegrywanie, albo takie „osłonowe” budowanie, podstawianie gości, którzy się przewracają i budowanie rekordu. Wówczas zawodnik z gali na galę łapie na tym jakieś doświadczenie, a po tych pięciu, dziesięciu latach dostaje dużą walkę za duże pieniądze - wtedy jest sprawdzany – mówił nam pod koniec 2022 roku Pławecki, gdy zapytaliśmy go o różnice między boksem, a kickboxingiem.
